Kibris Gerçek

Falyalı cinayetinde sanıklar yeniden yargı önündeydi

Falyalı cinayetinde sanıklar yeniden yargı önündeydi
29 Temmuz 2022 - 9:54

SAVCILIK: DURUŞMADA 20’YE YAKIN TANIK VAR

DEVRİM DEMİR
Çatalköy’de uğradıkları silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Halil Falyalı ve Murat Demirtaş’ın öldürülmesi ile ilgili tutuklanan Veysel Sare, Ömer Tunç ve Musa Çiçek bu sabah geniş güvenlik önlemleri altında yeniden mahkemeye çıkarıldılar.
Davalarını hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevinde bekleyen sanıklar, üç aylık tutukluluk sürelerinin dolması nedeniyle duruşma başlayıncaya kadar ek süre ile mahkemeye çıkarılıyor.
Polis ve Savcılık duruşmanın eksiksiz başlaması için Türkiye Cumhuriyeti ile evrak yazışmalarına devam ederken, yaklaşık 5 aydır hem KKTC’de hem de Türkiye Cumhuriyeti’nde infiale neden olan cinayet ile ilgili soruşturma geniş çaplı devam ediyor.
Duruşmanın başlayabilmesi adına İddia Makamı gün talebinde bulundu, mahkeme davayı 5 Ağustos tarihine erteledi.

ÖZEL HAREKAT KORUYOR…
Cinayetten sorumlu tutulan sanıkları Polis Genel Müdürlüğüne bağlı Özel Harekât polisi koruyor. Merkezi Cezaevinden Özel Harekât polisi tarafından alınarak Girne Adli Şube ve Cürümleri Önleme Şubesi’nde görevli polis ekipleri tarafından Girne Kaza Mahkemesine getirilen sanıklar, çelik yelekle mahkemeye çıkıyor.

TANIK SAYISI YÜKSELİYOR…
İddia Makamı adına mahkemede hazır bulunan Savcı Ali Hidayet, tanık sayısının 230’a yükseldiğini, duruşmada 20’ye yakın tanık dinleteceklerini kaydederek duruşmaya hazırlanmak için gün talebinde bulundu. Sanık avukatları talebe itiraz etmedi, dava yeniden görüşülmek üzere 5 Ağustos tarihine ertelendi.

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.