Kibris Gerçek

“Gençlerimizin iyi bir gelecek için ellerinden gelenin en iyisini ortaya koyacaklarına inancım tamdır”

“Gençlerimizin iyi bir gelecek için ellerinden gelenin en iyisini ortaya koyacaklarına inancım tamdır”
18 Mayıs 2022 - 18:49
Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, “Gençlerimizin iyi bir gelecek için ellerinden gelenin en iyisini ortaya koyacaklarına inancım tamdır” dedi.

DP Basın Bürosu aracılığıyla “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” dolayısıyla mesaj yayımlayan Ataoğlu, mesajında şunları kaydetti:

“Gençlerimizin iyi bir gelecek için ellerinden gelenin en iyisini ortaya koyacaklarına inancım tamdır.

Türk milletinin özgürlük, bağımsızlık ve var olma mücadelesinin simgelendiği, kurtuluş meşalesinin yakıldığı, bir milletin istiklal yürüyüşünün başladığı 19 Mayıs’ın 103’üncü yılına ulaşmış olmanın sevinci ve haklı gururunu Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte coşkuyla yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının 103 yıl önce başlattığı mücadele; kenetlenmenin, cesaretin, fedakarlığın ve umutların nasıl yeniden canlanıp başarının kapılarını açacağını bizlere göstermiştir.

19 Mayıs’ta Samsun’da yakılan bağımsızlık ateşi, Türk milletinin bağımsızlık ve istikbal uğruna neler yapabileceğini göstermiş olup bizlere de örnek teşkil etmiştir.

Bağımsızlık mücadelesinin lideri Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı bu özel gün olan 19 Mayıs’ı, gençlerimize bayram olarak armağan etmiş, gençlere olan güvenini bir kez daha vurgulamıştır.

Bizler de bu bilinçle ve geçmişten günümüze yaşanmışlıklarla, gençlerimize sonsuz güveniyoruz. Gençlerimizin kendilerini en iyi şekilde yetiştirmelerine; bilimde, sanatta, sporda ve hayatın her alanında nitelik edinmelerine destek olmaya var gücümüzle devam edeceğimizi bu özel günle birlikte bir kez daha vurgulamak isterim.

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bütün İstiklal kahramanları ve aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyor, ülkemizin bilimine, hukukuna, sporuna, sanatına ve en önemlisi farklılıklara saygı içinde birlikte yaşama kültürüne güç katan, ümit olan her gencimizi yürekten tebrik ediyorum.”

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.