Kibris Gerçek

Girne’de önceki gün yaşanan ‘silahlı gasp’ olayı pes dedirtti

Girne’de önceki gün yaşanan ‘silahlı gasp’ olayı pes dedirtti
28 Temmuz 2022 - 15:45

DEVRİM DEMİR
Girne’de önceki gün yaşanan ‘Silahlı gasp’ olayı sonrası Pearl isimli cep telefonu mağazasında çalışan Baran Açıkgöz’ü ayağından vurarak kayıplara karışan Mehmet Karaöz her yerde aranıyor.
Olayın hemen ardından kamera görüntülerinden yola çıkan polis, aynı gün Karaöz ile bağlantısı olduğundan şüphelendikleri biri kadın üç kişini göz altına aldı, dün tutukluluk talebi ile Girne Kaza Mahkemesine çıkardı.
‘PEARL’ telefon mağaza yöneticisi Hasan Uslu, KIBRIS GERÇEK’e konuştu, yıllardır esnaf olduğunu böyle bir olayla ilk kez karşı karşıya geldiğini anlattı.

USLU: “ÇOCUĞU TAKSİ İLE GÖNDERDİM ARKASI DÖNÜK BACAĞINA SIKTI”
Gazetemize konuşan Hasan Uslu, olayın 26 Temmuz tarihinde yaşandığını anlattı. Polis tarafından aranan Mehmet Karaöz’ün mağazaya müşteri olarak geldiğini telefon siparişi verdiğini kaydeden Uslu, “Kamera kayıtlarında polis tarafından aranan Mehmet Karaöz mağazaya geldi, telefon siparişi verdi yeni bir iş yeri açıldığını ve parasını patronun ödeyeceğini söyledi. Seçtiği telefonları yanımda çalışan çocukla gönderdim, Taksi ile bir apartmana gittiler çalışanım arkası dönükken polis tarafından aranan Mehmet Karaöz tarafından arka bacağından vuruldu. Poşetlerden birini alıp kaçtı, zararımız 12 bin 500 Dolar daha önce hiç böyle bir durumla karşılaşmadık” dedi.

SİLAHI BIRAKTI KAYIPLARA KARIŞTI…
Polis, Girne’de yaşanan ‘Silahlı gasp’ olayının hemen ardından ada genelinde geniş çaplı soruşturma başlattı. Kısa sürede, kayıplara karışan Karaöz ile bağlantı kurduğu tespit edilen biri kadın üç kişi tutuklandı. Tutuklanan zanlıların bir tanesi Karaöz’ü Mağusa’ya kaçırdığını itiraf ederken, zanlıların biri çalıntı cep telefonlarından birini hırsızlık olmasına rağmen bile bile aldı. Tutuklu kadın zanlı ise olayı ve çalıntı cep telefonlarını görmesine rağmen görmediği yönünde polise yalan ifade vermekten tutuklandı.
Polis gözü dönmüş gaspçının peşine düşerken, olayda kullanılan silah bulunarak emare olarak alındı.

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.