Kibris Gerçek

Görüntüler sonrası polisin mahkemede verdiği ifade dikkat çekti

Görüntüler sonrası polisin mahkemede verdiği ifade dikkat çekti
16 Mart 2022 - 13:18

Kalkanlı Yaşam Evinde infiale yol açan görüntüler sonrası polisin mahkemede verdiği ifade dikkat çekti:
“MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAŞSAVCILIK VE GENEL MÜDÜRLÜKTEN ŞİKAYET GELMEDİ”

Ülke genelinde infiale neden olan Kalkanlı Yaşam Evindeki görüntüler sonrası görevden alınması beklenen doktorun şikâyeti sonrası tutuklanan hasta bakıcı M.D., tutukluluk talebi ile Güzelyurt Kaza Mahkemesine çıkarıldı.
İfadesi alınmak üzere Güzelyurt Polis Karakoluna çağrılan hasta bakıcı hakkında ‘Cinsel saldırı’, ‘Cinsel taciz’ ve ‘Darp’ suçlaması getirilen kadın mahkeme emri ile tutuklandı.
Mahkeme salonunda zor dakikalar yaşayan zanlı kısa süre fenalık geçirdi, gözyaşlarına hâkim olamadı. Şikâyeti yapan ve görevden alınması beklenirken henüz bakanlık tarafından işlem yapılmayan Kalkanlı Yaşam Evi sorumlu Doktorunun mahkemede olması dikkat çekti. Zanlı M.D.’nin avukatı Doğa Zeki’de mahkemede hazır oldu.

ALEYHİNDEKİ SUÇLAMALAR ÇOK CİDDİ…
Güzelyurt Polis Müdürlüğüne bağlı Adli Şubede görevli polis memuru Ali Karanfiloğlu, zanlı M.D., aleyhinde 11 Mart tarihinde soruşturma başlatıldığını anlattı. Polis, zanlının Aralık 2021-Ocak 2022 tarihleri arasında bakıcı olarak hizmet verdiği yaşam evinde yaşlı bir hastanın boğazını elleri ile bastırarak darp ettiği ve sözlü cinsel saldırıda bulunduğu iddiası ile tutuklandığını kaydetti. Şikâyetin sorumlu doktor Şebnem Benar tarafından yapıldığını ifade eden Karanfiloğlu, soruşturmanın devam ettiğini birçok kişiden ifade alınacağını söyledi. Soruşturmanın devam ettiğini kaydeden polis, zanlının 2 gün tutuklu kalmasını talep etti.
Zanlı M.D.’nin avukatı Doğa Zeki tutukluluk süresine itiraz etti.

ZEKİ: “NEDEN 1 KİŞİ TUTUKLANDI?”
Avukat Doğa Zeki, Kalkanlı Yaşam Evinde yaşananlara dikkati çekerek polis memuruna bazı sorular yöneltti. Yaşam evinde yaşananların ülke genelinde infiale neden olduğunu kaydeden Avukat Zeki, bu olayda esas sorumluların neden tutuklanmadığını, neden bir kişinin tutuklu olduğu hususunda soru yöneltti. Polis memuru Ali Karanfiloğlu, bu yönde Güzelyurt Polis Müdürlüğüne ne Savcılık ne de Polis Genel Müdürlüğünden böyle bir şikayet gelmediğini konuyla ilgili de basına düşen haberleri okumadığını söylemedi.

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.