Kibris Gerçek

Görüntüler ülkeyi ayağa kaldıracak

KIBRIS GERÇEK Kalkanlı Yaşam Evi’nin diğer yüzünü görüntüledi

Görüntüler ülkeyi ayağa kaldıracak
24 Şubat 2022 - 14:36

KIBRIS GERÇEK Kalkanlı Yaşam Evi’nin diğer yüzünü görüntüledi. Görüntüler ülkeyi ayağa kaldıracak
NAZİ KAMPI DEĞİL!
YAŞLI BAKIMEVİ!

Sınır üstü köyünde yaşlı bakımevindeki acı görüntüler hafızalardan silinmemişken, Kalkanlı Yaşam Evinden ulaşan fotoğraflar ülkeyi ayağa kaldıracak. Kan donduran fotoğraflar, insanlığımızı bir kez daha sorgulattı.
Para ödeyerek bakım bekleyen yaşlıların görüntüleri “İnsan olan utanır” sözünü söyletirken, 65 yaşlıya sadece 5 hasta bakıcının baktığı da ortaya çıktı.

KIBRIS GERÇEK, Mehmet Kumser ile birlikte Kalkanlı Yaşam Evi’nin diğer yüzünü görüntüledi. Bazı yaşlıların bağlanarak eziyet edildiği iddiaları üzerine gazetemiz Kalkanlı Yaşam Evi’ne girdi, oradaki bakıma muhtaç yaşlılarla konuştu. Bakıma muhtaç yaşlıların isyanı yürekleri dağladı. Kendilerine bakılmadığını, zaman zaman bağlandığını iddia eden bazı yaşlıların itirafları kan dondurdu. Ceza alan yaşlılar olduğu da öğrenilirken, bazılarına ceza amaçlı yemek verilmediği ileri sürüldü.

BİRÇOĞU ÇOK HASTA UYUZ HASTALIĞINA YAKALANANLAR VAR…
Farklı sebeplerle aileleri tarafından bakım evine bırakılan yaşlıların görüntüleri yürekleri yaktı. Birçok yaşlının ‘Uyuz’ hastalığına yakalandığı sorumlu doktor tarafından doğrulanırken, yaşlıların vücutlarındaki acı veren derin yaralarının görüntüleri kan dondurdu. Görüntülerle yaşlıların ihmal edildiği gözler önüne serildi.

“AÇIZ, BİZE KİMSE BAKMIYOR” ….
Bazı hastaların yatakta bağlı olduğu görüntülendi, yaşlıların durumu içler acısıydı. Bakımevinde yaşlılara ceza verildiği ve şiddet uygulandığı öne sürülürken, Kalkanlı Bakımevi Başhekimi olarak adı geçen Doktor Şebnem Benar, gazetemize verdiği bilgide iddiaları araştırdıklarını belirtti. Bazı yaşlılar ‘Açız bize bakmıyorlar, paramız var ama canımızın çektiğini alamıyoruz” dedi.

BAŞHEKİM ÇOCUĞU VE KÖPEKLERİ İLE ORADA YAŞIYOR…
Kalkanlı Yaşam Evinde 65 bakıma muhtaç yaşlının birçoğunda derin yaralar oluştuğu görülürken, bazılarının yatakta bağlı olduğu görüntülendi. Başhekim Doktor Şebnem Benar, 65 yaşlıya 5 hasta bakıcının baktığını yeterli sayıda bakıcı olmadığını doğruladı. Başhekimin çocuğu ve köpekleri ile Yaşlı Bakımevinde kaldığı öğrenilirken, gazetemizin görüntü alması da engellendi.

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.