Kibris Gerçek

Gözyaşları ile uğurlandılar

Gözyaşları ile uğurlandılar
03 Eylül 2018 - 10:14

Önceki gün yaşamlarını yitiren ülkenin tanınan ve sevilen isimleri Şevket Rado, Erfem Günsay ve Vural Eralp, dün Lefkoşa’da defnedildi..

 

İçişleri Bakanlığında nüfus memuru olarak çalışan Erfem Günsay, Göçmenköy’ün sevilen isimlerinden Şevket Rado ve emekli Binbaşı Vural Eralp’ın cenaze törenleri dün gerçekleşti.

Günsay, Rado ve Eralp’ın cenaze töreninde Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, ikinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve çok sayıda siyasi katıldı.

Eralp, Günsay ve Rado cami avlusuna sığmayan kalabalık eşliğinde kılınan öğle namazının ardından son yolculuklarına gözyaşları ile uğurlandılar.

Yüzlerce kişi Günsay, Rado ve Eralp’ı uğurlamak için adeta yarıştı. Günsay, Rado ve Eralp’ın sevenleri cami avlusuna sığmadı.

Eralp’a askeri tören

Uzun yıllar Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığında hizmet veren ve GKK Sivil İşler Sorumluluğu görevinde de bulunan emekli Binbaşı Vural Eralp’a askeri tören düzenlendi.

Acı haberler peş peşe geldi

Erfem Günsay, Şevket Rado ve emekli Binbaşı Vural Eralp’ın ölüm haberleri peş peşe geldi.

Erfem Günsay, önceki gün evinde aniden rahatsızlandı. Günsay, geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.