Kibris Gerçek

Güney Kıbrıs’a mülteci akını an ve an görüntülendi

Güney Kıbrıs’a mülteci akını an ve an görüntülendi
07 Mayıs 2022 - 13:51

Kıbrıs’ın Güneyi’ne mülteci akını an ve an görüntülendi
BÖLGE HALKI İSYAN ETTİ:
“İŞGAL ALTINDAKİ ÜLKEYE YASA DIŞI YOLLARLA GİRİŞ YAPIYORLAR”

Sınırlardaki denetimsizlik dün akşam canlı canlı kayıtlara geçti. KKTC’den Güney Kıbrıs’a dün gece geç saatlerde aralarında çocuklarında bulunduğu 3’ü kadın ikisi çocuk 14 mülteci Peristerona köyüne giriş yaparken, köylüler tarafından kayıt altına alındı.
Gece geç saatlerde köyün yollarında çaresizce dolaşan kişiler, köyde yaşayanlar tarafından uzaklaştırıldı, köy halkının tepkisine neden olan bu durumun sıklıkla yaşandığı ifade edildi.

KIBRIS GERÇEK’in güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgide, aralarında kadınlar ve çocukların bulunduğu mültecilerin Kıbrıs’ın kuzeyinden insan tacirleri tarafından sınıra bırakıldığı öğrenildi.
Kuzey’den geçen mülteciler son günlerde özellikle Peristerona, Larnaka, Paralimni köylerinde büyük rahatsızlık oluşturmaya başladı.

“YAŞADIĞIMIZ KIBRIS MAALESEF BİTTİ”
Peristerona köyünde dün gece geç saatlerde yaşanan olayı cep telefonu kamerasına kaydeden Kıbrıslı Rum, olanlara isyan ederek, son zamanlarda bunun sıklıkla yaşanan bir durum olduğunu söyledi.

Kıbrıslı Rum’un isyanı ise şöyle:
“Yaşadığımız ve büyüdüğümüz Kıbrıs maalesef bitti. Peristerona bölgesinden videoda gördükleriniz her gece ülkenin birçok bölgesinde, Larnaka, Paphos ve Paralimni’de oluyor. Belirli yaş kategorisindeki kimliksiz kişiler, işgalcilerin bize bıraktığı Kıbrıs’taki yağmalanmayı tersine çevirerek, yetkililerden haber almadan işgal altındaki ülkelerden yasa dışı yollarla ülkeye giriş yapıyor. Şehrim zaten İslamabad gibi görünüyor. Olacakları biliyoruz ve yakında yaşayacağız diye fazla söylemeyeceğim çünkü zaten bir sebebi yok.”

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.