Kibris Gerçek

Güney Kıbrıs’ta Çalışanlar Derneği Irkçı Söylemleri Yargıya Taşıyor

Güney Kıbrıs’ta Çalışanlar Derneği Irkçı Söylemleri Yargıya Taşıyor
12 Ocak 2021 - 20:27

Tüm emekçi arkadaşlar bugün hakkımızda yapılan çirkin bir paylaşım herkesin malumudur bu aşağılayıcı paylaşımı avukatımızın Tacan beye ilettik ve bize bu yazıyı paylaşmamızı ve hukuki sürecin başlatılacağını bildirmemizi söyledi ve bu dava sürecinde tüm arkadaşlarımızın maddi sıkıntıda olduğunu bildiğimiz için derneğimizin maddi olarak bu süreci karşılayabilmesi için durumu müsait olan arkadaşlar cebinden bu ödemeyi yardım olarak değil üyelik ücreti olarak ödeyerek üyeliğinide gerçekleştirirlerse dava sürecindede sıkıntı yaşanmadan ilerleme şansımız olacaktır.

Güney Kıbrıs’ta Çalışanlar Derneği olarak yürüttüğümüz haklı mücadelemize zarar vermek amacıyla bizi karalamaya, ırkçı düşünceleriyle kendi yurdunda çalışan insanlara ayrımcı ifadeler kullanmaya cüret eden, bunu sosyal medyada paylaşıp kendi faşist düşünceleri ile mücadelemize engel olacağını zanneden kişilerin her zaman bu çağdışı düşüncelerinin dernek olarak karşısında duracağımızı ve gerekmesi halinde ayrımcı ifade kullanan kişilere karşı hukuk yoluyla da yasal karşılık vereceğimizin bilinmesini isteriz. Emekçilere yapılan saldırılara karşı her kesimin dayanışma ve beraberlik duygularıyla sesini yükseltmesi gerektiğini, bunun güneyde çalışan emekçilere karşı artan saldırılara en güzel cevap olacağını ayrıca yeniden hatırlatırız.
Bugün sosyal medyada yine malum çevreler tarafından ayrımcılık içeren bazı paylaşımlar yapılmıştır. Bu ifadeleri kullananlar karşısında yasal haklarımızı da kullanacağımızı tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

erotik film izle