Kibris Gerçek

Harmancı, Belediyeler Değişiklik Yasası ile ilgili toplantının iptal edilmesiyle ilgili açıklama yaptı

Harmancı, Belediyeler Değişiklik Yasası ile ilgili toplantının iptal edilmesiyle ilgili açıklama yaptı
22 Eylül 2022 - 12:14

Kamuda örgütlü 12 sendika, şok grevlerinin ikinci gününde bugün Meclis’te ve Hazine ve Muhasebe Dairesi’nde tam gün şok grev yapacağını duyurmuştu.

Şok grev dolaysıyla Cumhuriyet Meclisi, İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi’nin belediyeler değişiklik yasası ile ilgili toplantısı iptal edildi.

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, konuyla ilgili kişisel sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Komitede yapılan görüşmelerde LTB’nin görüş ve önerilerini savunmaya devam edeceklerini belirterek, “Lefkoşa’nın haklarının bir milim geriye götürülmemesi için mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

Harmancı’nın açıklaması şu şekilde;

“Herkese sağlıklı ve güzel bir gün dilerim.
Bugün 11. kez KKTC Cumhuriyet meclisinde belediyeler değişiklik yasası ile ilgili olarak LTB’nin görüş ve önerlerini savunacağız, Lefkoşa’nın haklarının bir milim geriye götürülmemesi için mücadele etmeye devam edeceğiz.
Edit: meclis çalışanları grev uyguladığından dolayı bugün komite toplantısı iptal edildi. Çalışanlara da mücadelelerinde başarılar diliyorum.”Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.