Kibris Gerçek

İki grubun karıştığı davada Doktor Tayfun Beyatlı’nın verdiği raporun çelişkili olduğu ortaya çıktı

İki grubun karıştığı davada Doktor Tayfun Beyatlı’nın verdiği raporun çelişkili olduğu ortaya çıktı
10 Haziran 2022 - 16:37

İki grubun karıştığı davada Doktor Tayfun Beyatlı’nın verdiği raporun çelişkili olduğu ortaya çıktı
KIBRIS GERCEK Dr. raporunu ele geçirdi.

DOKTOR BEYATLI’YA DAVA OKUNMAYACAK MI?

Lefkoşa’da 2017 yılında iki grup arasında çıkan kavgada mahkeme kararını verdi, ancak ortaya çıkan çelişkili doktor raporu tartışmalara neden olacak.
Hasan Özok ve Tuğursan Arslankelle para cezası ile serbest kalırken, aynı davada yargılanan 5 genç 90’ar gün hapse mahkûm edilmişti. Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesinde görüşülen davada 9 Ekim 2017 tarihinde sanık K.H.’nin raporuna ‘sağ elinde Çatlak’ yazan daha sonra ifade vermek üzere çıktığı tanık kürsüsünde yazdığı rapordan farklı konuşan Doktor Tayfun Beyatlı’nın ifadesi sonrası Başsavcılık, Hasan Özok ve Tuğursan Arslankelle’nin dosyasını geri çekti.

DR BEYATLI SAĞ ELDE ÇATLAK YAZDIĞI RAPORA MAHKEME DE ÇATLAK DEĞİL ÇÖKÜNTÜ DEDİ

Doktor Tayfun Beyatlı, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesinde verdiği çelişkili ifade sonrasında Başsavcılık, kavga olayında sanık H.K.’de sağ elinde ‘Çatlak’ değil ‘Çöküntü’ olması sebebiyle dosyanın geri çekilerek alt mahkemeye sevkini talep etti. Tanık olarak iki doktorun dinletildiği davada, Doktor Beyatlı 2017 yılında yazdığı raporunda Fissur(Çatlak) bulgusunu tespit ettiğini yazmasına rağmen ‘Fissur’ sözcüğünün Latince ‘de çöküntü anlamına da geldiğini iddia etti.
Tartışmalı davaya Doktor Tayfun Beytalı’nın çelişkili ifadesi damga vururken,KIBRIS GERCEK raporu ele geçirdi.

DOKTORUN VERDİĞİ İFADE
DOSYAYI AĞIR CEZADAN ÇIKARTTI

Mahkeme Başkanı Fadıl Aksun, Beyatlı’nın raporu yüzünden sanıklara dava okunduğunu hatırlatarak Doktor Tayfun Beyatlı’dan detaylı izahat istemişti.
Yaklaşık 4 buçuk sene süren davanın sonucunda 5 genç, Ocak ayında suçlu bulunarak 3 ay hapse mahkum oldu. Hasan Özok ve Tuğursan Arslankelle’nin alt mahkemede para cezasına çarptırılması ailelerin yanı sıra, hukuk camiasında da tepkilere neden oldu.
Alt mahkeme de önceki gün karar öncesi tutukluluk emri verilmesine rağmen sanıkların polis hücresi yerine mahkeme salonunda bekletilmesi Özok ve Arslankelle’nin neden bu ayrımcılığa tabi tutulduğunu sorgulattı, ve birçok soru işaretini beraberinde getirdi.

DOKTOR BEYTALI’YA DAVA OKUNACAK MI?
Doktor Tayfun Beyatlı’nın raporunda sağ elde çatlak, mahkemede ise verdiği sözlü ifadesinde çöküntü demesi nedeniyle gözler yeniden Başsavcılığa çevrildi.
Ceza Yasası Fasıl 154, de yer alan
Adaletin Yürütülmesine İlişkin Suçlar
altında madde 110 ‘Yalancı Tanıklık’, madde 113 ‘Tanıkların Çelişkili İfadeleri’ ve madde 116 da ise ‘Uydurma Şahadet’ suçlarına yer veriyor.
Bu gelinen aşamada Doktor Tayfun Beyatlı hakkında soruşturma başlatılıp
dava okunması bekleniyor.

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.