Kibris Gerçek

İTİBARIN İADESİ TALEPLİ İLE YARGI DAVASI AÇILDI

İTİBARIN İADESİ TALEPLİ İLE YARGI DAVASI AÇILDI
19 Ağustos 2022 - 18:32

Fenerbahçe, 3 Temmuz dönemindeki zararlar nedeniyle İçişleri Bakanlığı’na dava açıldığını açıkladı. Sarı-lacivertli kulübün KAP’a yaptığı bildirimde, “Şirketimizin uğramış olduğu zararlar sebebiyle, T.C. İç İşleri Bakanlığı’na karşı 19.08.2022 tarihinde İstanbul 6. İdare Mahkemesi’nin 2022/1797 Esas dosyası ile maddi ve manevi tazminat ile Fenerbahçe’ye itibarın iadesi talepli tam yargı davası açıldığını tüm kamuoyuna bildiririz.” ifadeleri kullanıldı.

Fenerbahçe, 3 Temmuz dönemindeki zararlar nedeniyle İçişleri Bakanlığı’na maddi, manevi tazminat davası açıldığını duyurdu.

İTİBARIN İADESİ TALEPLİ YARGI DAVASI AÇILDI

Sarı-lacivertli kulüpten KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimiz tarafından, 3 Temmuz 2011 tarihinde başlayan ve devam eden kumpas soruşturması sırasında Savcılık ve emniyet mensuplarının ağır hizmet kusuru niteliğindeki idari işlem ve eylemleri sonucunda Şirketimizin uğramış olduğu zararlar sebebiyle, T.C. İç İşleri Bakanlığı’na karşı 19.08.2022 tarihinde İstanbul 6. İdare Mahkemesi’nin 2022/1797 Esas dosyası ile maddi ve manevi tazminat ile Fenerbahçe‘ye itibarın iadesi talepli tam yargı davası açıldığını tüm kamuoyuna bildiririz.” ifadelerine yer verildi.

FENERBAHÇE RESMİ SİTEDEN AÇIKLAMA YAPTI

Konuya ilişkin Fenerbahçe resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Kulübümüz, 3 Temmuz 2011 tarihinde başlayan ve devam eden kumpas soruşturması sırasında, savcılık ve emniyet mensuplarının ‘ağır hizmet kusuru’ niteliğindeki idari işlem ve eylemleri dolayısıyla uğramış olduğu zararlar sebebiyle, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’na karşı 19 Ağustos 2022 tarihinde, İstanbul 6. İdare Mahkemesi’nin 2022/1797 esas dosyası ile maddi ve manevi tazminat ile Fenerbahçe’ye itibarının iadesi talepli tam yargı davası açmıştır. Tüm kamuoyuna bildiririz.” denildi.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.