Kibris Gerçek

Kanlı saldırı soruşturması derinleşti. Tutuklu sayısı 6’ya yükseldi

Kanlı saldırı soruşturması derinleşti. Tutuklu sayısı 6’ya yükseldi
14 Şubat 2022 - 14:11

 

DETAYLAR KAN DONDURDU
İKİ ZANLI ÇELİK YELEKLE KORUNDU

Çatalköy’de 8 Şubat akşamı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Halil Falyalı ve Murat Demirtaş’ın ölümüne ilişkin soruşturma derinlere indi. Kamera görüntülerinden yola çıkan polis geçtiğimiz hafta iki hafta sonu peşi sıra gerçekleştirdiği operasyonlarda 4 kişi ve olayda kullanıldığına inanılan birden çok silah ele geçirildi.
Polis, dün Girne Kaza Mahkemesi önünde oldukça yoğun güvenlik önlemi aldı. Cürümleri Önleme Şubesi, Adli Şube ve Çevik Birlik mahkeme çevresinde kuş uçurmadı. Zanlıların getirildikleri esnada yollar güvenlik amaçlı kapandı.
Zanlılar Veysel Sarı, Musa Çiçek, Türkistan Gülce ve Halil Işık tutukluluk talebi ile Yargıç Hazan Aksun huzuruna çıkarıldılar.
Müfettiş Murat Bayram’ın ifadeleri kan dondurdu.

BAYRAM:” SARI VE ÇİÇEK YASA DIŞI YOLLARDAN TEKNE İLE GİRİŞ YAPTI”
Müfettiş Murat Bayram zanlılar Veysel Sarı ve Musa Çiçek’in ‘Taammüden adam öldürme’, ‘Kanunsuz Patlayıcı madde ve tasarrufu’, ‘Meskûn mahalde ateş açma’ suçlarından tutuklandıklarını anlattı.
Bayram, zanlıların 12 Şubat akşamı gizlendikleri apartman dairesinde operasyonla sonucu makul güç kullanarak yakaladıklarını, evde yapılan aramada banyo küvetinin altına gizlenmiş 1 adet 9 mm ve içinde 15 adet canlı mermi ele geçirdiklerini söyledi.
Zanlıların ülkeye Alanya’dan yasa dışı yollardan tekne ile giriş yaptıklarını ve kaldıkları daireyi şu anda aynı meseleden tutuklu bulunan Mustafa Söylemez ’in temin ettiğini kaydeden Bayram, zanlı Sarı’nın gönüllü ifade verdiğini belirtti.

SARI OLAYDA ROLÜNÜ ANLATTI ÇİÇEK’E SAHTE SÜRÜŞ EHLİYETİ TEMİN ETTİ…
Müfettiş Murat Bayram, zanlı Veysel Sarı’nın olayla bağlantılı rolünü ifade vererek anlattığını, cinayet günü kullanılan kiralık araçlar için Gökhan Altınok adına düzenlenen sahte T.C. sürüş ehliyetini zanlı Musa Çiçek’e verdiğini söyledi.
Soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini, zanlıların parmak izlerinin alındığını kaydeden Bayram 3 gün tutukluluk talep etti.

KORUMALAR HAVAYA ATEŞ AÇTI…
Polis Çavuşu Mustafa Özmüezzin zanlılar Türkistan Gülce ve Halil Işık’ın ‘Kanunsuz ateşli silah tasarrufu’, ‘Patlayıcı madde taşıma tasarruf’ ve ‘Meskun mahalde ateş etme’ suçlarından tutuklandıklarını anlattı.
Zanlıların Halil Falyalı’nın yakın koruması olduğunu ifade eden Özmüzezzin, zanlı Gülce’nin tasarrufunda bulundurduğu 9mm tabanca ile havaya 2 el, zanlı Işık’ın ise havaya 3 el ateş açtıkları yönünde ifade verdiklerini kaydetti. Kullanılan tabancaların bulunduğunu söyleyen polis çavuşu 3 gün tutukluluk talep etti.
Yargıç Hazan Aksun, soruşturmanın ciddiyetine vurgu yaparak tüm zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.