Kibris Gerçek

Kara para aklama’, ‘Fuhuş’, ‘Uyuşturucu ticareti’ ile uğraşanlar KKTC’de cirit atıyor

Kara para aklama’, ‘Fuhuş’, ‘Uyuşturucu ticareti’ ile uğraşanlar KKTC’de cirit atıyor
26 Mart 2022 - 15:19

KKTC’DE ‘Öğrenci’ statüsünde suça karışanların sayısı her geçen gün artıyor. ‘Kara para aklama’, ‘Fuhuş’, ‘Uyuşturucu ticareti’ ile uğraşanlar KKTC’de cirit atıyor, hesabını soran yok…

YABANCI ÖĞRENCİLERİN ALTINDAKİ LÜKS ARAÇLAR DİKKATLERİ ÇEKİYOR

KKTC’ye okumak için gelen yabancı uyruklu öğrencilerin özellikle son yıllarda karıştığı ‘Cinayet’ başta olmak üzere ciddi suçlar dikkatleri çekiyor.
Öğrenci statüsünde KKTC’ye giriş yapan birçok kişi ne yazık ki sorgulanmıyor. Öğrenci statüsünde https://partnerhatti.com/ giriş yapanların birçoğu ‘Uyuşturucu’, ‘Fuhuş’, ‘Kara para aklama’ olaylarına karışarak adamızda cirit atıyor.
Öğrencilerin kullanımlarındaki lüks araçlarla trafikte estirdikleri terör, ürkütürken önceki gece Fuar yolunda yine lüks bir aracın karıştığı kazanın altından siyahi öğrencilerin çıkması kafalarda ciddi soru işaretleri oluşturdu.

Son yıllarda özellikle Narkotik ekiplerini gerçekleştirdiği birçok uyuşturucu operasyonlarında ele geçirilen kilolarca uyuşturucu ile ilgili tutuklananların birçoğu Nijerya uyruklu öğrenciler olurken, ülkedeki statülerinin bir kez daha araştırılması gerçeği de gün yüzüne çıktı.
Ülkede artan kriminal suçlar nedeniyle kendine yetmeyen 172 kişilik Merkezi Cezaevinde 25 Mart itibarı ile üçüncü ülke vatandaşı 113 öğrenci var.

ÖĞRENCİ KİMLİKLERİ ARAŞTIRILIYOR MU?
Yetkililerin KKTC’nin eğitim adası olduğunu ifade etse de öğrenci statüsünde ülkede bulunan yüzlerce kişi son yıllarda KKTC’de infial yaratan suçlara karıştı. Kilolarca uyuşturucu, hunharca işlenen cinayetlerin yanı sıra son zamanlarda lüks araçlarla karıştıkları kazalar öğrencilerin bu ülkede kimliklerinin, yaptıkları işlerin araştırılıp araştırılmadığı sorularını da gündeme taşıdı.

UYUŞTURUCU ETKİSİ ALTINDA KAZA YAPIYORLAR…
Özellikle son zamanlarda kiralık veya kullanımlarındaki lüks araçlarla kaza yapan öğrencilerin kanında uyuşturucu ve alkol tespiti yapıldı. Birçok yabancı öğrencinin trafikteki saygısızlıkları da dikkatleri çekerken, ‘Kara para’ ile uğraşan yabancı uyruklu öğrencilerin sayısı her geçen gün ülkede artıyor.

CEZAEVİNDE 113 ÖĞRENCİ VAR…
Ülkede ürkütücü birçok suça karışan yabancı uyruklu öğrencilerin sayısı Merkezi Cezaevindeki rakamlarla yüzümüze tokat gibi vurdu. ‘Cinayet’ başta olmak üzere özellikle uyuşturucu suçlarından uzun yıllar hapislik cezası alan ve birçoğu ise hüküm almak için bekleyen https://partnerhatti.com/istanbul-avrupa-yakasi/arnavutkoy-escort/ toplam 113 üçüncü ülke vatandaşı öğrenci Merkezi Cezaevinde.

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.