SON DAKİKA

Kibris Gerçek

Karar yarın açıklanacak

Karar yarın açıklanacak
Bu haber 08 Ekim 2019 - 9:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Bak, kelle nasıl kesilir” deyip, Hasan Polat Sepetçioğlu’nu 2 kez boynundan ve 1 kez de sırtından bıçaklayarak öldüren ve olay yerinden kaçan Fevzi Şanverdi, üç suçtan suçlu bulundu.

Girne’de 1 Eylül 2018 tarihinde çocuk parkında meydana gelen Hasan Polat Sepetçioğlu cinayetiyle ilgili Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanık Fevzi Şanverdi dün “Taammüden Adam Öldürme”, “Adam Öldürme”, “Kanunsuz Bıçak Taşıma” ve “Sarhoşluk” suçlarından itham edildi. Sanık “taammüden adam öldürme” hariç aleyhine getirilen tüm suçlamaları kabul etti.

İddia makamı da “taammüden adam öldürme” davası hakkında takipsizlik kararı verdiği için sanığın geriye kalan davaları kabul etmesiyle davayı karara bıraktı.

İthamın ardından iddia makamı mahkemeye olayla ilgili 20 emare sunarken, olgulara da değindi.

Sanığın olayın öncesinde Hasan Polat Sepetçioğlu ile kız meselesi yüzünden bir internet kafede tartıştıklarını, daha sonra Sepetçioğlu, A.K ve sanığın birlikte limana indiklerini, Sepetçioğlu’nun oradaki parkta bulunan banka uzandığını, sanığın arkadaşı A.K’ye “Biz Hataylıyız. Bak kelle nasıl kesilir gör” dedikten sonra yanında taşıdığı bıçakla Sepetçioğlu’nu 2 kez boynundan ve 1 kez de sırtından bıçaklayarak olay yerinden kaçtığını belirtti.

BAŞKA SABIKALARI DA VAR
İddia makamı, sanığın Beycanlar’da bir kahvehanede gözaltına alındığını ifade etti. İddia makamı tutuklanan sanığın 184 promil alkollü olduğunu da belirtti. İddia makamı sanığın benzer sabıkası olmasa da vahim zarar ve ciddi darp suçlarından sabıkası olduğunu ifade etti.

Savunma, olay günü maktulün kız meselesi yüzünden tartıştığı sanığa etek giydireceğini söylediğini, kavga ettiklerini, “gel kozlarımızı paylaşalım” diyerek olay yerine çağırdığını, maktulün de alkollü olduğunu iddia etti. Mahkeme başkanı Füsun Cemaller, davayı karar verilmek üzere 9 Ekim 2019 tarihine erteledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA