Kibris Gerçek

Karayman Güzelyurt’a bağlı Akçay köyünde oğlu ile birlikte çadır kurdu

Karayman Güzelyurt’a bağlı Akçay köyünde oğlu ile birlikte çadır kurdu
30 Temmuz 2022 - 12:34

DEVRİM DEMİR
Özel Çocuklar ve Otizm ile ilgili farkındalık projesini dünyaya duyuran (A JOURNEY WİTH MY SON) ismi ile bilinen Helen L. Karayman Güzelyurt’a bağlı Akçay köyünde oğlu ile birlikte çadır kurdu.
Batı bölgesini adım adım tanıtmak için ilk adımı Akçay köyüne atan Helen L. Karayman bölgede büyük ilgi gördü.
Batı bölgesinin yerel değerlerini, köylerde yaşayan insanları ve hayatları kayıt altına alarak dünyaya tanıtma projesini hayata geçiren Karayman, oğlu ile birlikte Akçay köyünde bulunan Rauf Raif Denktaş parkında çadırını kurdu.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ…
Akçay köy muhtarı Uğur Dereliköylü’nün yardımları ile Akçay köyünü tanımaya çalışan Karayman, köylüler tarafından da sevgi ile karşılandı. Evlerde yaşamın yanı sıra, köyde hemen herkesle sohbet ederek bölgeyi tanıtmayı hedefleyen Karayman, yine harabeden restore edilen Kıbrıs Türk Toplumunun Lideri Doktor Fazıl Küçük’ün adını taşıyan ‘Kültür evi ve Kütüphanesini’ ziyaret etti çekimler yaptı.

DERELİKÖYLÜ: “MİSAFİR ETMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”
Akçay Muhtarı Uğur Dereliköylü, köylerinde anlamlı ziyareti gerçekleştiren Helen L. Karayman ve oğlunu misafir etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Özel Çocuklar ve Otizm ile ilgili farkındalık projesini dünyaya duyuran Karayman’ın köylerine yaptığı ziyaretten ve gösterdiği ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren Dereliköylü, “Helen Hanım köyümüzde ziyaretlerine devam ediyor. Halkımızla zaman geçirip, sohbet ediyor, oğlu ile birlikte parkımıza çadır kurdu bizde onları misafir etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gerek köyümüzde gerek yan köylerimizde çekimler yaparak Batı bölgesini tanıtacak. “

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.