Kibris Gerçek

Kaza sonucu ağır yaralanan 40 yaşındaki Melih Seleker canıyla savaşıyor

Kaza sonucu ağır yaralanan 40 yaşındaki Melih Seleker canıyla savaşıyor
29 Mart 2022 - 10:29

Trafik kazasında ‘Ağır’ yaralanan Melih Seleker yoğun bakımda yer olmadığı gerekçesi ile Ortopedi servisinde tutuluyor. Yakınları endişeli…

GÖZ GÖRE GÖRE ÖLÜYOR

Girne-Lefkoşa Anayolunda 28 Mart tarihinde yolu yaya olarak karşıdan karşıya geçmeye çalışırken araç çarpması sonucu ağır yaralanan 40 yaşındaki Melih Seleker canıyla savaşıyor. Kaza sonrası iki ayağı ve omuzları dışında dişleri kırılan ciğerinde de kanama teşhisi konulmasına rağmen yoğun bakımlarda yer olmadığı için hala ‘Ortopedi’ servisinde tutulan Seleker’in yakınları çok endişeli.

KIBRIS GERÇEK’e ulaşan Melih Seleker’in yakınları kazanın 28 Mart tarihinde gece yarısı saat 00.30 raddelerinde Girne-Lefkoşa Anayolu üzerinde meydana geldiğini anlattı. Yakınları, Melih Seleker’in yolu yaya olarak karşıdan karşıya geçmeye çalıştığı esnada TRK 287 plakalı aracın çarpması sonucu ağır yaralandığını, hemen Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesine sevk edildiğini söyledi.

“KIRILMADIK YERİ KALMADI YOĞUN BAKIMDA YER YOKMUŞ”
Gazetemize konuşan Seleker’in yakını kırılmadık yerinin kalmadığını, dişlerinin dahil kırıldığını, ciğerinde kanama olduğunu ancak yoğun bakımda yer olmadığı için Ortopedi Servisinde tutulduğunu belirtti.
Seleker’in çok ağrısı olduğu yönünde şikayetleri olduğunu da ifade eden yakını, “Her yeri kırıldı, dişleri de dahil. Doktor ciğerinde kanama olduğunu söyledi ancak yoğun bakımlarda yer olmadığı için 2 gündür Ortopedi Servisinde bekletiliyor ve biz oldukça endişeliyiz. Hiçbir hastanede yoğun bakımlarda yer olmadığı söyleniyor, maddi durumu da iyi değil onu kendi imkanlarımızla sevk edemiyoruz. Devletten ödeniyor, elimiz kolumuz bağlı ne yapacağımızı bilemiyoruz. Yoğun bakıma alınması şart, bunu doktorlarda söylüyor ancak sadece bakıyoruz. Dilerim bir şey olmaz, sesimizi duyan varsa bir an önce gereken önlemi alın ve yoğun bakıma kaldırın” dedi.

POLİS ‘AĞIR’ YARALI OLDUĞUNU DUYURMUŞTU…
Kazanın ardından Polis Basın Subaylığı kazaya ilişkin yaptığı açıklamada, Melih Seleker’in ağır yaralandığını duyurmuştu.
Polisin açıklaması şöyle:
“Saat 00.30 raddelerinde, Girne-Lefkoşa anayolu 10 Km üzerinde TRK 287 plakalı aracı Lefkoşa istikametine doğru sağ şerit içerisinde dikkatsiz bir şekilde kullanan bir şahıs o esnada doğu kısmından batı kısmına doğru yolu yaya olarak geçmeye çalışan Melih Seleker’e (E-40) sağ şerit içerisinde aracının sağ ön kısmı ile çarptı. Çarpma sonucu ağır yaralanan Melih Seleker kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından ortopedi servisinde müşahede altına alındı.
Araç sürücüsünün tutuklandığı ve olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.”

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.