Kibris Gerçek

KIBRIS GERÇEK sahte Profesör Hasret (Benar) Balcıoğlu’nun ‘Sahte’ diplomasını ele geçirdi

KIBRIS GERÇEK sahte Profesör Hasret (Benar) Balcıoğlu’nun ‘Sahte’ diplomasını ele geçirdi
04 Ağustos 2022 - 12:09

ÖZEL HABER

5 Haziran’da gazetemizin ilk kez gündeme taşıdığı sahte Profesör Hasret Balcıoğlu ile ilgili yeni bilgiler gündeme gelirken, KIBRIS GERÇEK Balcıoğlu’nun College Trinity Üniversitesi’nde sahtelediği diplomayı ele geçirdi.

Hasret Balcıoğlu’nun sahteleyerek önce DAÜ ve sonra UKÜ’ye verdiği diploma da diploma numarası olmadığı dikkatlerden kaçmadı

SAHTELİKLER ZİNCİRİ DAÜ İLE BAŞLADI…
Haberimiz kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, Hasret Balcıoğlu, haberimizden yaklaşık 2 hafta sonra istifa etmişti.

Sahte lisans ve sahte yüksek lisans diplomasıyla DAÜ’de doktora yapan Balcıoğlu, doktora diploması aldı, akabinde DAÜ doktora diplomasıyla ÜKÜ’ye girdi. Sahte doktorayla ÜKÜ’de Doçent oldu, ardından Profesör oldu son olarak da Kudret Özersay döneminde Meclis tarafından ‘sahte’ Profesör olarak YÖDAK’a atandı.

HOCANIN NEDEN KAÇIYOR?
Skandalların ardı arkası kesilmezken, DAÜ Rektörü Aykut Hocanın’a sorular sormamıza rağmen açıklama yapmaktan kaçınması akıllara başka sorular getirdi ve merak konusu oldu. Hasret Balcıoğlu’nun hala YÖDAK’tan maaş aldığı da öğrenilirken, sahte profesörü Meclis tarafından YÖDAK’a atayanlarında soruşturulması beklenmekte.

AVCI SKANDALLARDAN SONRA İSTİFA EDECEK Mİ?
YÖDAK Başkanı Turgay Avcı, yaşanan skandallara sessiz kalırken Hasret Balcıoğlu’nun hala maaş almasına neden sessiz kaldığı merak konusu olurken, neden soruşturma başlatmadığı da konuşuluyor. Turgay Avcı’nın yaşananlardan sonra istifa edip etmeyeceği merak ediliyor.

POLİS DÜĞMEYE BASTI…
KIBRIS GERÇEK’in gündeme çıkardığı sahte diploma skandalı sonrası polisin düğmeye bastığı öğrenildi. Hasret Balcıoğlu’nun ‘Sahte resmî belgeyi tedavüle sürme’ suçundan bugün tutuklanması bekleniyor.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.