Kibris Gerçek

Limanın otoparkında yakalandılar

Limanın otoparkında yakalandılar
05 Eylül 2018 - 9:52

Ülkeye yasadışı yollardan giriş yaptıktan kısa bir süre sonra tutuklanan Suriye uyruklu Hikman Abdo ve Mohammad Ali Al Osman aleyhindeki soruşturma devam ediyor

 

KKTC’ye kanunsuz yollardan giriş yaptıktan sonra Girne Turizm Limanı’nın otoparkında şüpheli hareketleri üzerine görevli polislerin dikkatini çeken zanlılar Hikman Abdo ve Mohammad Ali Al Osman’ın yapılan kimlik sorgusunda ülkeye kaçak girdikleri tespit edildi.

Zanlılar, ülkeye girişleri ile ilgili polise izahat vermezken, dün tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlılar hakkındaki soruşturmanın tamamlanabilmesi için 3 gün süreyle tutukluluk emri verdi.

Ülkeye nasıl girdikleri araştırılıyor

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Seda Çoli, zanlılar Hikman Abdo ve Mohammad Ali Al Osman’ın “KKTC’ye kanunsuz giriş” suçundan tutuklandıklarını anlattı.

Polis memuru Seda Çoli, zanlıların önceki gün saat 20.30 raddelerinde Girne Turizm Limanı otoparka alanı içinde tutuklandıklarını söyledi.

Çoli, zanlıların yapılan muhaceret kontörlünde ülkeye giriş çıkışları olmadığını tespit ettiklerini kaydetti.

Abdo ve Osman’ın ülkeye nasıl geldikleri konusunda polise ifade vermediklerini kaydeden Çoli, kamera görüntülerinin incelenmesi gerektiğine değinerek 3 gün tutukluluk talebinde bulundu.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.