Kibris Gerçek

Maliye Bakanı Sunat Atun görevinden istifa etti…

Maliye Bakanı Sunat Atun görevinden istifa etti…
26 Temmuz 2022 - 15:23

KIBRIS GERÇEK – ÖZEL HABER

Ülkede yaşanan elektrik sıkıntısı döneminde iznini kullanarak Hacca giden ve vatandaşı ciddi bir kaosa sürüklediği gerekçesi ile Başbakan Ünal Üstel tarafından 15 Temmuz’da görevinden alındığını öğrenen Sunat Atun, Hac dönüşü gönül almak için elinde hurması ile Başbakanlığa giderek Ünal Üstel ile görüştü.
19 Temmuz tarihinde Atun’un görevden alındığını gazetemiz KIBRIS GERÇEK manşetine taşıyarak, kamuoyu ile paylaşmıştı.

HURMAYLA GÖNÜL ALMAYA ÇALIŞTI…
Bayram sonrası Hacdan dönen Sunat Atun, 15 Temmuz günü Başbakan Ünal Üstel ile görüşmek istedi, eline hurmasını alarak ziyarete gitti. Üstel tarafından görevine son verildiğini bilmesine rağmen, uzlaşı sağlamak için görüşme talebinde bulunan Atun, beklediği gibi karşılanmadı.

İPLER KOPMUŞTU… BAŞBAKAN 20 TEMMUZ BAYARAMININ GEÇMESİNİ BEKLEDİ …
Başbakan Ünal Üstel, 20 Temmuz öncesi görevden alma kararını vermişti. 20 Temmuz nedeniyle KKTC’ye gelen Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın ziyareti de bazı basın yayın organlarında, Atun’un görevinden alınması ile ilgili ‘Talimat’ verdiği yazıldıktan sonra Başbakan bir süre daha bekleme kararı aldı.

GÖREVDEN ALINMASI DÜN 17.00’DE İMZALANDI…
Başbakan Ünal Üstel, Sunat Atun’un görevinden alınması ile ilgili talimatı 15 Temmuz öncesinde verildiği ve yaşanan gelişmelere bağlı olarak, dün akşam üzeri saat 17.00 sıralarında Atun’u görevden alınma yazısını imzalayarak kararını Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ında imzalaması için saraya gönderdiği öğrenildi..
Görevden alındığını öğrenen Sunat Atun, bu durum karşısında görevden alınmış bakan olarak anılmamak ve siyasi kariyerini de göz önünde bulundurarak, akşam saatlerinde yetkili mercilere istifa edeceğini duyurdu.

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.