Kibris Gerçek

Milli Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, YÖDAK’ı kendi kurul üyelerine ve başkanlarına teslim etmediklerini dile getirdi

Milli Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, YÖDAK’ı kendi kurul üyelerine ve başkanlarına teslim etmediklerini dile getirdi
24 Ocak 2023 - 19:14

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, DP Milletvekili Serhat Akpınar‘ı yanıtlayarak, yüksek öğrenimin önemine işaret etti ve ülkede bu yöndeki gelişmenin devlet eliyle olması gerektiğini söyledi.

Eğitimle ilgili sorumluluğun kendilerinde olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, YÖDAK’ın kendi iç sorunlarından kaynaklanan sorunları olduğunu ve YÖDAK’ın görev yapamaz hale geldiğini, bununla beraber tartışmalara zemin oluşturduğunu kaydetti.

Kendi üyeleri arasında yaşadığı tartışmalara değinen Çavuşoğlu, YÖDAK’ı kendi kurul üyelerine ve başkanlarına teslim etmediklerini dile getirdi.

“Biz üniversite alanını kişilere teslim etmedik, kurumlara teslim ettik, eğer bu kurum görevini yapamıyorsa buna müdahale etmek durumunda olacağız” diyen Çavuşoğlu, hiçbir isimle derdi olmadığını, YÖDAK’la ilişkisinin eğitim alanıyla ilgili olduğunu ve herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini vurguladı.

Milli Eğitim Bakanlığı olarak, YÖDAK’ın görevlerini yerine getirmesi konusunda her türlü motivasyonu sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Bakan Çavuşoğlu, Acenteler Yasası konusuna da değinerek, bu yasa konusunda çalışmaların bir an önce tamamlanması hedefinde olduklarını dile getirdi.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

izmir escort