Kibris Gerçek

Musa ermemiş’in ortağıda tutuklandı

Musa ermemiş’in ortağıda tutuklandı
17 Temmuz 2018 - 9:52

Girne’de 2017 yılında önceden M.I.’ya sattığı tarlanın koçanını sahteleyerek iki farklı kişiye daha satarak 165 bin TL para temin eden Musa Ermemiş aleyhindeki soruşturma devam ediyor.

Girne’de 2017 yılı Haziran ayında M.I., adına devredilen Esentepe bölgesindeki tarlayı Y.Y.’ye adına kayıtlı olan eski koçan belgesini aynı yöntemle iki kez beyan ederek A.K.’den toplamda 165 bin TL parayı sahtekarlıkla temin eden Musa Ermemiş aleyhindeki soruşturma devam ederken, zanlının suç ortağı da Serkan Karal’da tutuklandı.

Zanlılar dün ek tutukluluk talebiyle yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlılar aleyhindeki soruşturmanın tamamlanabilmesi için üçer gün daha tutuklu kalmalarına karar verdi.

İki seferde 165 bin TL aldılar

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin mahkemede verdiği ifadede zanlı Musa Ermemiş ve Serkan Karal’ın “Sahtekârlıkla para temini” suçlarından tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Mustafa Özmüezzin, zanlı Ermemiş ve Karal’ın 2017 yılı 16 Haziran ve 5 Temmuz tarihleri arasında M.G.’ye verdiği vekâletname ile M.I.’ adına devredilen Esentepede’ki tarlayı Y.Y., adına kayıtlı olan eski koçan belgesini beyan ederek 50 bin TL karşılığında devrettiğini söyledi.

Özmüezzin, zanlıların aynı yöntemle Girne’de A.K.’ye satış sözleşmesi ile 115 bin TL karşılığında satarak sahtekârlıkla para temin ettiklerini kaydetti.

Soruşturma devam ediyor

Olayın polisin bilgisine 12 Temmuz tarihinde geldiğini ifade eden Özmüezzin, Musa Ermemiş’in gönüllü ifade verdiğini ancak soruşturmanın henüz tamamlanmadığını kaydetti.

Alınması gereken ifadeler olduğunu kaydeden polis, zanlıların soruşturma amaçlı 3’er gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.