Kibris Gerçek

“Mustafa Kemal Atatürk’ün boyu, kilosu ve ayakkabı numarası kaçtır? Soru buydu

“Mustafa Kemal Atatürk’ün boyu, kilosu ve ayakkabı numarası kaçtır? Soru buydu
07 Aralık 2022 - 14:27

Milyoner’de 1 milyon TL’lik soruyu açtıran genç konuştu! Büyük ödülle ne yapacağını açıkladı

Kim Milyoner Olmak İster’de 1 Milyon TL’lik soruyu açtıran Batu Alıcı, Türkiye’nin bir anda ilgi odağı oldu. Alıcı, büyük ödülü kazanırsa ne yapacağını açıkladı.

ATV ekranlarının sevilen yarışması Kim Milyoner Olmak İster son bölümü çok heyecanlı bitti.

1 Milyon TL’lik soruyu açtıran Batu Alıcı bir anda Türkiye’nin tanıdığı bir isim oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği öğrencisi olan Batu Alıcı, soruları doğru yanıtlamasını bolca sınava girmesine bağlamıştı.

“Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi sitesinde yer alan Atatürk’e ait özlük bilgilerine göre, Atatürk’ün boyu, kilosu ve ayakkabı numarası sırasıyla nasıldı?” sorusuna doğru yanıt vererek tüm stüdyoyu alkışa boğan Alıcı, uzun yılların ardından 1 milyon TL’lik soruyu açtırmayı başardı.

Sempatikliği ve zekasıyla kısa sürede yarışmanın odağı haline gelen Batu Alıcı gündemde oldu

Genç yarışmacı Batu Alıcı yarışmada yaşadığı heyecan dolu anları A Haber’e anlattı. Risk aldığını söyleyen Alıcı büyük ödülü kazanırsa ne yapmak istediğini de açıkladı.

“Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri kaynaklara göre boyu, kilosu ve ayakkabı numarası kaçtır? Soru buydu ben de nereden hatırladığımı bilmiyorum ama çok okudum hayatını. Öyle olunca bir yerlerden geldi ve öyle bir soruda çekilmek istemedim gerçekten.”

”Risk aldım ve çok mutluyum o soruyu doğru bildiğim için. 1 milyon lirayı kazanırsam muhtemelen eğitim hayatım için kullanacağım ama alabilirsem güzel bir tatile de çıkabilirim. Tatil ile ilgili aklımda bir yer yok ama Kıbrıs olabilir.”

Batu Alıcı 1 Aralık Pazar günü Kim Milyoner Olmak İster’de 1 milyon TL’lik soruya yanıt verecek.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

izmir escort