escort

Kibris Gerçek

Nacit Lama Altuğ’un ölümüne dair acılı anne Zehra Lama kızının doktor ihmali yüzünden hayatını kaybettiğini iddia ettİ

Nacit Lama Altuğ’un ölümüne dair acılı anne Zehra Lama kızının doktor ihmali yüzünden hayatını kaybettiğini iddia ettİ
04 Aralık 2021 - 15:51

“BİZİM CANIMIZI YAKTI, BAŞKA CANLAR YANMASIN”

Devrim DEMİR
Tedavi için gittiği Ankara’da kaldığı otelde Covid-19’a yakalanan 44 yaşındaki 2 çocuk annesi Nacit Lama Altuğ 22 Kasım tarihinde hayatını kaybetti.
Ölümü ile ailesini yasa boğan Nacit Lama Altuğ’un annesi Zehra Lama, kızının doktorun ihmali yüzünden öldüğünü iddia etti.
Genç yaşta kızını toprağa veren Zehra Lama, kızının tedavi sürecini ve sonrasını KIBRIS GERÇEK’e anlattı.

“2020 Şubat ayında ‘Akciğer Romatizma’ tanısı konuldu”
Kızının Doktor ihmali nedeniyle hayatını kaybettiğini ve canlarının çok yandığını anlatan gözü yaşlı anne Zehra Lama, kızı Nacit Lama Altuğ’a 2020 Şubat ayında ‘Akciğer Romatizma’ tanısı konulduğunu söyledi.
Kızının doktorunun İç Hastalıkları ve Romatoloji Uzmanı Yonca Morris olduğunu anlatan anne Zehra Lama, “Salgın başlamadan kısa bir süre önce kızıma hastalığının tanısı konuldu. Doktoru da bu hastalık üzerine Lefkoşa Devlet Hastanesinde tek doktor olan Yonca Morris’ti” dedi.

“Güney’de hastaneye gittik diye bize ters davrandı”
Anne Zehra Lama, bir süre sonra Güney Kıbrıs’ta Amerikan Hastanesine gittiklerini orada kızı Nacit’i tedavi eden doktorun Yonca Morris’in verdiği ilaçları böbrekleri yorduğu için bir süre kesmesini istediğini anlatarak, “Güney’deki doktor bize ilaçları bir iki ay kesmemizi önerdi. Kızım ilacı kesti, ciğerinde kanama oldu. Doktor Yonca Morris, biz Güney’de hastaneye gittik diye bize ters davranmaya başladı, sadece biz değiliz birçok kişi aynı durumdan şikayetçi” şeklinde konuştu.

Covid-19 oldu 1 hafta sonra hayatını kaybetti
Kızının aşı olması için hiçbir engeli olmadığını buna rağmen doktoru Yonca Morris’in kabul etmemesi nedeniyle aşı olmadığını öne süren anne Zehra Lama, “Sürekli bizi tersledi. Bize yaptığı gibi başka insanlara da aynı şekilde davranıyor. Kızımı Ankara’ya yönlendirdi. Aşısız bir şekilde salgının yaygınlaştığı süreçte Ankara’ya gitti ve kaldığı otelde covid-19’a yakalandı. Kızım Nacit 1 hafta içinde yakalandığı salgına yenildi, çünkü doktoru aşı yapmasına izin vermedi. Doktor Yonca Morris’in sorumsuzluğu yüzünden biz yandık başka canlar yanmasın.”

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.