Kibris Gerçek

Nijeryalı’yı Şüpheli Hareketleri Yakalattı.!

Nijeryalı’yı Şüpheli Hareketleri Yakalattı.!
19 Temmuz 2017 - 10:39

Ercan’dan ülkeye giriş yapmak için bagajlarını bekleyen Nijeryalı öğrenciden şüphelenen gümrük memurları zanlının bagajında arama yaptı

Ülkeye dün öğle saatlerinde giriş yapmak isteyen Nijerya uyruklu Abdulsamad Ahmed’ın bagajlarını beklerken şüpheli hareketleri gümrük memurlarının dikkatinden kaçmadı.

Polise bilgi verilmesi üzerine, Ercan Havalimanı’nda görevde olan Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğün’de görevli polis ve detektör köpek zanlının bavulunda arama gerçekleştirdi.

Gerçekleşen aramada, zanlının bavulunda 2 gram Hint keneviri ele geçirildi.

Yapılan ilk sorgulamada işlediği suçu itiraf eden zanlı, dün tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Soruşturma devam ediyor

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Kağan Kurtbir, zanlı Abdulsamad Ahmed’in Ercan Havaalanı’ndan ülkeye giriş yapmak isterken 17 Temmuz tarihinde saat 11.00 sıralarında yakalandığını anlattı.

Kurtbir, zanlının bagajlarını beklerken gümrük memurlarının hareketlerinden şüphelenmesi sonucunda çağırdıkları Narkotik polisi ve detektör köpeğinin zanlının bagajlarında yaptığı aramada yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunduğunu söyledi.

Polis, zanlının gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini ifade ederek soruşturmanın devam ettiğini kaydetti.

Kurtbir, soruşturmanın selameti açısından zanlının 3 gün poliste tutuklu kalması talebinde bulundu.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.