Kibris Gerçek

“OĞLUMUN YASINI BİLE TUTAMIYORUM”

“OĞLUMUN YASINI BİLE TUTAMIYORUM”
31 Mart 2022 - 16:09

Ummak ailesi adalet bekliyor. Anne Emine Ummak 6 yıldır sessizce isyan ediyor:

 

Geçitkale’de 2015 yılında yükünü indirdiği TIR’ın elektrik direğine çarpan kapısı ile araç kabini arasına sıkışarak hayatını kaybeden Arif Ummak ile ilgili ailesi hala adalet arıyor.

2017 yılında Mağusa Kaza Mahkemesinde ‘Adli ölüm tahkikatı’ sonuçlanan dava sonrası Mahkeme Ummak’ın ölümüyle ilgili ileri tahkikat emri vermişti.

Aile, karar sonrası Lefkoşa Kaza Mahkemesinde Arif Ummak’ın hayatını kaybettiği gün Geçitkale ve bölgede görev yapan toplam 9 polise dava açtı. 30 Mart tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesinde görüşülen dava, 14 Nisan tarihine ertelendi.

Evlat acısı ile yaşayan Emine Ummak, KIBRIS GERÇEK’e konuştu.

 

“SÜRECİN HIZLANMASINI İSTİYORUZ” …

Oğlu Arif Ummak’ın ölümü ile ilgili soruşturma sürecinde polisin ihmali olduğunu iddia eden ve Geçitkale Karakolu ile bölgede 3 Aralık 2015 tarihinde görev yapan 9 kişiye dava açan Emine Ummak, gelinen süreci anlattı.

2017 yılında Mağusa Kaza Mahkemesinde görüşülen dava sonrası, mahkemenin dosyanın yeniden Polis Genel Müdürlüğüne götürülüp açılması emri verildiğini kaydeden Ummak, değişen hiçbir şeyin olmadığını söyledi. Sürecin hızlanasını istediklerini, oğlunun tek başına ölmediğini belirten anne Emine Ummak, “Katili herkes biliyor ama herkes 6 yıldır susuyor. Ben bu mahkemelerde hak edenin hak ettiği cezayı alması için senelerdir koşturuyorum ve oğlumun yasını bile tutamıyorum. Sadece sürecin hızlanmasını istiyorum, bunun için bekliyoruz” dedi.

 

 

 

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.