Kibris Gerçek

ÖĞRETMENLER YENİDEN BAKANLIK ÖNÜNDE

ÖĞRETMENLER YENİDEN BAKANLIK ÖNÜNDE
04 Ağustos 2022 - 17:40

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) yarın 11.30’da Eğitim Bakanlığı önünde eylem yapacak.

KTÖS ve KTOEÖS’ün yaptığı ortak açıklama şöyle:

“Öğretmen düşmanlığına soyunan Nazım Çavuşoğlu aldığı talimatlar doğrultusunda öğretmen haklarını gasp etmek için diktatörce tavrından vazgeçmiyor! 2 Ağustos Salı günü öğretmenlerimizin kararlı direnişi sonucunda yapılamayan Yüksek Danışma Kurulu toplantısının aynı gündemle 5 Ağustos Cuma günü saat 13.00’da Eğitim Bakanlığında yapılacağı sendikalarımıza bildirilmiştir.

“ÇAVUŞOĞLU TAVRINI DEĞİŞTİRMEZSE OKULLARIMIZ EYLEMLE AÇILAÇAK”

Eğitim Bakanı sendikalarımızla istişare yapacağı taahhüdüne rağmen “ben yaparım olur” yaklaşımında ısrar etmektedir. Bilinmelidir ki öğretmene yönelik bu tavrını değiştirmezse, okullarımız eylemlerle açılacaktır. Nazım Çavuşoğlu, eğitimde çözülmesi ivedi dağ gibi sorunlar ortada dururken, öğretmen haklarına saldırmayı tercih etmiştir.

Öğretmenin direnişi belli ki hükümeti korkutmuş, bu nedenle toplumsal muhalefet öğretmen üzerinden susturulmaya, sindirilmeye çalışılmaktadır. Yarın sesimizi en güçlü şekilde duyurmak, dayatmaları, haklarımızın gasp edilmesinin kabul etmeyeceğimizi tekrardan ortaya koymak için tüm öğretmenlerimizle 11.30’dan itibaren Eğitim Bakanlığı önünde olacağımızı belirtiriz. Dayatmalar karşısında susmadık, susmayacağız! Öğretmen onurunu çiğnetmeyeceğiz!”Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.