escort

Kibris Gerçek

Oğuzhan Hasipoğlu: Bizim ülkede hiçbir şey gizli kalmaz

Oğuzhan Hasipoğlu: Bizim ülkede hiçbir şey gizli kalmaz
28 Ekim 2021 - 17:39

UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, partisinde son yaşanan gelişmeleri değerlendirerek, “Bizim ülkede hiçbir şey gizli kalmaz. Kim ne yaptıysa ortaya çıkar diye düşünüyorum” dedi.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, BRT’de yayınlanan ‘Burası Önemli’ programına katılarak, partisinin kurultayı öncesi değerlendirmelerde bulundu.

“SÜREÇ KEŞKE 4 ADAYLA DEVAM ETSEYDİ”

Kurultayla ilgili konuşan Hasipoğlu, “Süreç keşke 4 adayla devam etseydi” diyerek, Başbakan, mevcut genel başkan Ersan Saner’in açıklamasıyla adaylıktan çekildiğini diğer adayların ise sürece devam ettiğini söyledi. Kurultayda herhangi bir olay yaşanacağını düşünmediğini ifade eden Hasipoğlu, parti üyelerinin bu anı beklediğini ifade etti.

“16 BİN 481 ÜYE, GENEL BAŞKANI VE PM’Yİ SEÇECEK”

“16 bin 481 üye, genel başkanı ve PM’yi seçecek” diyen Hasipoğlu,  partiye üye sayısının ise 17 bin 500 olduğunu söyledi.

“KİM NE YAPTIYSA ORTAYA ÇIKAR”

Yaşanan olayları birçok insanın tasvip etmediğini ifade eden Hasipoğlu,  devam eden mahkeme sürecine işaret ederek, “Bu süreç altında kurultaya gidiliyor ama üye gelip iradesini ortaya koyacak. Bizim ülkede hiçbir şey gizli kalmaz. Kim ne yaptıysa ortaya çıkar diye düşünüyorum” dedi.

“UBP, GENEL BAŞKANINI SANDIKTA BIRAKAN BİR PARTİDİR”

Eski seçimleri hatırlatan Genel Sekreter Hasipoğlu, zamanında UBP genel başkanının sandıkta kaldığını kaydederek, tabanın hiçbir zaman güç kaybetmediğini söyledi.

“SEÇİLECEK OLAN GENEL BAŞKAN, YENİ HÜKÜMET ARAYIŞINA GİRECEK”

Seçilecek olası genel başkanın yeni bir hükümet arayışına gireceğini ifade eden Hasipoğlu, hükümet kurma denemesi yapılacağın ifade etti. Vatandaşların birinci önceliği zamlar, maaşlar ödenip ödenemeyeceği ve 13. maaş olduğunu kaydeden Hasipoğlu,  “Hep güçlü iktidardan bahsediyoruz biz azınlık hükümetine keyfi değil, ateşten gömleği giydik”dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.