Kibris Gerçek

Organize saldırı 1. yılında

Organize saldırı 1. yılında
02 Ağustos 2022 - 15:16

ÖZEL HABER

Genel Yayın Yönetmenimiz Çağlar Yüksel geçtiğimiz yıl 2 Ağustos 2021 tarihinde gece 23:56’da evinin bahçesinde arkası dönük olduğu anda uğradığı beyzbol sopalı saldırı sonucu, kafasına vurulmuş ve vurmanın şiddetiyle beyzbol sopası kafasında kırılmıştı.
Bu organize saldırı sonrası aldığı darbeler sonucunda ağır yaralanan ve kafasına, 11 dikiş atılan organize saldırı bugün birinci yılında.

Gazetemizin yaptığı yayınlardan rahatsız olan çevrelerin verdiği talimatla, Yüksel’in evinde pusu kuran ve organize saldırıya yardım ve yataklık yapan toplam 4 kişi için dosya tamamlandı, sanıklar Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmak üzere alt mahkemede dava açıldı.
21 Temmuz 2022 tarihinde sanıklar Okan Bolatcıoğlu ve Tarkan Kazım Ozansoy Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde hazır olurken, organize saldırının diğer iki ismi olan saldırgan Mehmet Tunç Altınoluk ve Ahmet Ateş’e dava tebliğ edilmediği gerekçesi ile duruşmaya katılmadı.

GÖZÜ DÖNMÜŞ SALDIRGANLAR ADIM ADIM TAKİP ETMİŞTİ…

Polis, Çağlar Yüksel’e yapılan planlı saldırının ardından bölgede birçok kamera görüntüsü temin ederek hepsini mercek altına almıştı. Olay gecesi gözü dönmüş saldırganlar, Yüksel’i ofisinden çıktığı an itibarı ile evine kadar adım adım takip etti.
Mobese görüntülerinde ve baz istasyon sinyallerinde sanık Okan Bolatcıoğlu, Yüksel’i evine kadar yakın takibe aldı.
Yüksel’in evinin yakınlarına pusu kuran sanıklar Tarkan Kazım Ozansoy ve Mehmet Tunç Altınoluk’a bilgi ve talimat verdi.

YENİ ADLİ YILDA AĞIR CEZA’YA HAVALE EDİLMESİ BEKLENİYOR…

Genel Yayın Yönetmenimiz Çağlar Yüksel’e yapılan saldırı haber alma özgürlüğü elinden alınmaya çalışılan vatandaşlara ve basın camiasına yapılan bir saldırı olarak değerlendirildi. Bir yıl önce beyzbol sopası ile başına aldığı darbelerle ölümden dönen Çağlar Yüksel’e bir çok sendika ve siyasetçi “Bu saldırı basına yapılmıştır” “Failler derhal bulunup yargı önüne çıkarılmalı” En ağır cezayı almaları gerekiyor” denilerek açıklama yapmışlardı.
4 sanıklı dava 28 Eylül tarihine ertelenirken, saldırganların 2022-2023 Yeni Adli Yıl’da Lefkoşa Ağır Ceza Mahkeme’sinde yargılanmaları bekleniyor.

TEFECİ TEKİN ARHUN’UN KARDEŞİ ÖMER ARHUN’UN ADI GEÇİYOR…

Çağlar Yüksel’i olay günü evine kadar adım adım takip eden ve olayı organize eden Okan Bolatcıoğlu’nun kullandığı KS 400 plakalı aracın Ömer Arhun’a ait Özmerhan LTD adına olduğu tespit edilmişti.
Mahkeme gündeminden düşmeyen Tekin Arhun’un kardeşi Ömer Arhun’un şirketine ait Okan Boltacıoğlu’nun kullanımında olan ve polisin yaptığı operasyonda araç içerisinde markası meçhul 9 mm çapında tabanca ve şarjörü içerisinde takılı 15 adet canlı mermi ve
50 cm uzunluğunda demir cop bulunmuştu.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.