Kibris Gerçek

Özersay, Mağusa-İskele-Yeniboğaziçi Emirnamesi’nin kaldırılmasının doğru olmadığını söyledi

Özersay, Mağusa-İskele-Yeniboğaziçi Emirnamesi’nin kaldırılmasının doğru olmadığını söyledi
21 Eylül 2022 - 15:26

Hükümetin Mağusa-İskele-Yeniboğaziçi Emirnamesi’ni kaldırmasının doğru olmadığını, yerel seçimler öncesi birilerine rant sağlamak adına yapıldığının altını çizen Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, “Adaletsizliği gidermenin yolu imar planıdır” dedi.

Katıldığı tv programında konu hakkında bir değerlendirme yapan Kudret Özersay, hükümetin bazı kesimlerle rant pazarlığı içinde olduğunu iddia etti.

Kudret Özersay şöyle konuştu; “Ertesinde yaşadıklarımız gösterdi ki yürüklükte kalması çare mi değil. Emirnamenin kendisi meseleyi çözmeyecek.

Geçici bir tedbirdir. Bizde imar planları menfaat uyuşmazlıkları nedeniyle yapılamıyor ve böylece de bölgenin gelişmeleri önleniyor. Tüm paydaşların içine sinen

Hükümet burada bir rant pazarlığı yaptı bazı kesimlerle… Bu nedenle mağdurlar var mı vardır. Sadece inşaat şirketleri değil bireyler de vardır. Bunun giderilmesi yolu ila nihaye ucu açık emirnamenin yürükte kalması değildir. Adil olan imar planını ortaya koymaktan geçer. Mahkeme esasına görüşmeye başladığında karar verecek.

Belediye seçimleri öncesi bir seçim yatırımızdır bu ki bazı belediyelere uygun kaynak toparlamak için… Ya da bu konuda seçimde adayımıza destek verirseniz size bir açılım yapacağız sana, şeklinde bir pazarlığın da bilgisi bize geliyor… Ortada seçmene karşı sorumluluk hissetmeyen, meşru olmayan bir hükümet olduğu için bunlar yaşanmaktadır”Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.