Kibris Gerçek

Paşaköy’de ‘Karne’ gününde haksızlık yapıldığı iddiası anneyi isyan ettirdi

Paşaköy’de ‘Karne’ gününde haksızlık yapıldığı iddiası anneyi isyan ettirdi
20 Haziran 2022 - 15:05

Paşaköy’de ‘Karne’ gününde haksızlık yapıldığı iddiası anneyi isyan ettirdi:
“ÇOCUĞUMUN DUYGULARI İLE OYNADI”

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı İlkokullarda bugün karne sevinci vardı. Yüzlerce çocuk eğitim yılı boyunca verdikleri emeklerinin karşılığını karnelerini alarak kutladı.

Paşaköy Eşref Bitlis İlkokulu son sınıf öğrencisi bugün öğretmeninden takdir belgesi beklerken, gözyaşlarına boğuldu.
Anne Gülsen Latif Melhem, oğlunun Kolej sınavlarında Mesarya bölge birincisi geldiğini, sosyal medyada çocuğunun üzerinde emeği olan öğretmenleri etiketleyerek teşekkür ettiğini ancak oğlunun sınıf öğretmeni S.B.M.’yi etiketlemediğini söyledi.
KIBRIS GERÇEK’e ulaşan anne Gülsen Latif Melhem, oğlunun bugün karnesini gözyaşları ile aldığını arkadaşlarının takdir aldığını kendsinin de takdir beklediğini ancak sınıf öğretmeni S.B.M.’nin bu yaklaşımını anlamsız bulduğunu belirtti.

“AYRIMCILIĞI HEP VARDI OKUL MÜDÜRÜNÜ ÇOK UYARDIK”
Anne, tüm eğitim yılı boyunca S.B.M, isimli sınıf öğretmeninin sürekli ayrımcılık yaptığını kendi çocuğunu da okutan öğretmenin başka bir çocukla birlikte farklı bir davranış sergilediğini çocuklar arasında ayrımcılığa gittiğini kaydetti.
Okul müdürünü daha önce uyardıklarını, çocuğunun girdiği Kolej sınavlarında bölge birincisi gelmesine rağmen bugün ciddi bir hayal kırıklığına uğratıldığını öne süren Melhem, “Böyle bir öğretmen olabilir mi?” dedi.
Çocuğunun duyguları ile oynandığını, takdir belgesi almadığı için en güzel gününde gözyaşlarına boğulduğunu ifade eden Melhem, Millî Eğitim Bakanlığı’na giderek gerekli şikâyeti yapacağını kaydetti.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.