Kibris Gerçek

Pilli: KKTC Halkı Türkiye Cumhuriyetinin Desteğini Arkasında Hissetmekten Mutludur

Pilli: KKTC Halkı Türkiye Cumhuriyetinin Desteğini Arkasında Hissetmekten Mutludur
24 Ekim 2020 - 15:57

Sağlık Bakanı Ali Pilli “Acil durum hastanesi; hem iki ülkenin gönül birliğinin bir ispatı hem de TC- KKTC ilişkilerinin sarsılmaz bir örneği olarak karşımızda durmaktadır” dedi.

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Acil Durum Hastanesi ziyareti sonrası açıklama yaptı.

Pilli, “Dün olduğu gibi bugün ve yarın da Türkiye Cumhuriyeti her alanda Kıbrıs Türk halkına katkı vermeye, gelişmesine, ekonomisine, ülkede ihtiyaç duyulan altyapıların gelişmesi ve tamamlanmasına katkı vermeye devam etmiştir” dedi.

Pilli, Türkiye Cumhuriyeti’nin sadece pandemi hastanesi ile değil; “küresel kriz döneminde, Kıbrıs Türk halkının ihtiyaç duyduğu her türlü türlü tıbbi malzeme ve ilaç konusunda elini hiç üzerimizden çekmediğini” kaydetti.

“KKTC-TC ARASINDAKİ İLİŞKİLER FİNANSAL OLMAKTAN ÖTE YAŞAMSAL BİR ANLAM İFADE ETMEKTEDİR”

Bakan Pilli, açıklamasına şöyle devam etti:

“Kıbrıs Türk halkı, yapılan tüm bu yardımlara ve Türkiye Cumhuriyeti’nin desteğini arkasında hissetmekten son derece mutludur. KKTC-TC arasındaki ilişkiler finansal olmaktan öte yaşamsal bir anlam ifade etmektedir.

Bu vesile ile bir kez daha gerek Türkiye Cumhuriyeti halkına, gerek bugün yanımızda olan Kıbrıs islerinden sorumlu olan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay’a gerekse bu büyük devletin Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a Kıbrıs Türk halkının her zaman yanında olmalarından dolayı sonsuz teşekkürlerimiz sunuyoruz. Acil durum hastanesi hem TC’nin ne kadar büyük bir devlet olduğunun göstergesi, hem iki ülkenin gönül birliğinin bir ispatı hem de TC- KKTC ilişkilerinin sarsılmaz bir örneği olarak karşımızda durmaktadır.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.