Kibris Gerçek

Planlayıp harekete geçiyorlar…

Planlayıp harekete geçiyorlar…
19 Ağustos 2022 - 10:41

Son yıllarda artış gösteren, mahkemelere yansıyan ‘planlı cinayet ve soygun’ olaylarına ilişkin detaylar ürkütüyor. Gözü dönmüş soyguncular yol kesiyor, ev basıyor, çalıyor.

Ülkede ardı ardına yaşanan adli olaylar, her gün mahkemelere yansıyan ve ‘dehşete’ düşüren suçlar ülkedeki güvenlikle ilgili endişeleri de artırıyor.

Son yıllarda artış gösteren ‘planlı soygun’ ve ‘soygun girişimleri’ de tedirginliğe neden oluyor.

Mahkeme koridorları suçlularla dolup taşarken, Yeni Adli Yıl son yıllarda peş peşe yaşanan olaylarla yine yoğun başlayacak.

Son yıllarda özellikle kişi ve iş yerlerine yönelik planlı soygun girişimleri gözle görülür şekilde artış gösterirken, bu suçu işleyenlerin verdiği zarar da korkutucu boyutta.

Gözlerine kestirdikleri evlere de giren soyguncular, tehditle veya kişilere yönelik zararla bu suçları işliyor.

Dehşet verici olayların bir tanesi de geçtiğimiz günlerde Lefkoşa’da yaşandı.

İŞKENCE YAPARAK PARASINI ÇALDILAR…
Lefkoşa’da yaşanan olayda, ülkede izinsiz kaldıkları öğrenilen 3 kişi evlerine konuşmak için çağırdıkları bir kişinin zorla parasını gasp ettikten sonra, odaya kilitleyerek zorla alıkoydu.

Olayın polise yansıması ile tutuklanan zanlılar hakkındaki soruşturma tamamlandı, ülkede yasa dışı kaldıkları ortaya çıkan zanlılar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine sevk edildi.

KURŞUNLADI TEKNEYLE KAÇTI…
Girne’de telefon mağazasından 12 bin 500 dolar değerinde 10 adet son model cep telefonu seçen, siparişleri getiren Baran Açıkgöz’ü kurşunlayarak soygun yapan Mehmet Karaöz yasa dışı yollardan ülkeden kaçtı.

Sipariş ettiği cep telefonlarını bir apartman dairesinde ödeyeceğini belirterek Baran Açıkgöz’ü ilgili adrese çağırıp kurşunlayan Karaöz, günlerce aranmasına rağmen bulunamamıştı.

Zanlının ülkeden kaçmasına yardım eden Yusuf Zeybek, İbrahim Özdemir ve Şehmuz Barut tutuklandı. Soruşturma kapsamında önceki gün gözaltına alınan Barut, Zeybek ve Özdemir’in yanı sıra olayın hemen ardından suçla bağlantılı görülerek tutuklanan Nichita Ghincul ile Durdy Hojanepesov mahkemeye çıkarılarak aleyhlerindeki tutukluluk süresi uzatıldı.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.