Kibris Gerçek

Polis: 9 Ağustos’tan bu yana takipteydik

Polis: 9 Ağustos’tan bu yana takipteydik
15 Ağustos 2022 - 16:44

Mağusa Polis Genel Müdürlüğü’nde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğüne yapılan ihbar polisi harekete geçirirken, tüm sınır kapılarında polis alarma geçti.

Polis, aracın bagaj kısmında, Cumhur Güryeler’e ait çanta içerisinde, vakumlanmış 10 ayrı poşette, 10 kilo “hintkeneviri” ile 50 gram “kokain” türü uyuşturucu madde ele geçirdi. Cumhur Güryeler, ifade vererek suçunu itiraf etti ve uyuşturucu maddeleri isimlerini bilmediği bazı kişilere teslim etmek için getirdiğini söyledi. İhbarla takibe başlandı.

Londra’dan Larnaka’ya oradan da KKTC’ye 10 kilogram Hintkeneviri uyuşturucu madde ve 50 gram kokain türü uyuşturucu madde ile suçüstü yakalanan Cumhur Güryeler ile Taksi şoförü Halil Güneyyeli Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Mahkeme, soruşturmanın çok yeni olduğuna dikkati çekerek zanlıların 3’er gün tutuklu kalmasına karar verdi.

POLİS: “9 AĞUSTOS’TAN BU YANA TAKİPTEYDİK”

Soruşturmayı yapan polis memuru Cüneyt Arkın, Beyarmudu Sınır Kapısı’nda, dün sabah 03.30 sıralarında, KKTC’ye Halil Güneyyeli’nin kullanımındaki araç ile geçen Cumhur Güryeler’in tespit edildiğini belirtti. Polis, her iki zanlının alıkonulduğunu ve araçta arama yapıldığını ifade etti. Polis, aracın bagaj kısmında 10 ayrı vakumlanmış poşet içerisinde, 10 kilo “hintkeneviri” türü uyuşturucu madde ile 2 ayrı poşette 50 gram “kokain” türü uyuşturucu madde bulunduğunu açıkladı. Polis, Güryeler’in ifade verdiğini ve uyuşturucu maddeleri tanımadığı bazı şahıslara teslim etmek üzere KKTC’ye getirdiğini itiraf ettiğini açıkladı. Soruşturmanın yeni başladığını bildiren polis, mahkemeden süre talep etti. Larnaka Havalimanı’ndan aldı Zanlıların avukatı Fehmi Altunç tutukluluk süresine itiraz etmezken, Halil Güneyyeli’nin taksici olduğunu ve Cumhur Güryeler’i o maksatla Larnaka Havalimanı’ndan aldığını iddia etti. Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu, zanlıların, soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.