escort

Kibris Gerçek

PUTİN’İN ALIMLI SEVGİLİSİ PROPOGANDA YAPIYOR..

Rusya’nın Ukrayna işgali sürerken, uzun süredir görülmeyen ve Putin’in sevgilisi olduğu iddia edilen 38 yaşındaki Alina Kabaeva, yakasındaki Aziz George kurdelası ile savaşın temsili simgesi olarak bilinen ‘Z’ harfinin önünde kameraların karşısına geçti.

PUTİN’İN ALIMLI SEVGİLİSİ PROPOGANDA YAPIYOR..
29 Nisan 2022 - 10:39

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken Kremlin yönetimi ülke içinde ünlüleri ve tanınmış şahsiyetleri kullanarak propaganda yapmayı sürdürüyor. Bu isimlerden sonuncusu ise ülkenin en popüler jimnastikçilerinden biri olan ve “Putin’in sevgilisi” olarak tanınan 38 yaşındaki Alina Kabaeva oldu.

Sözcü’de yer alan habere göre, 69 yaşındaki Putin’le birlikte olduğu iddia edilen ve Putin’le üç çocukları olduğu öne sürülen Kabaeva savaşın başlamasından beri ortalarda görülmüyordu. Fakat geçen hafta kendisi adına düzenlenen bir etkinliğe katılan Kabaeva, dün tekrar kameralar karşısına geçti.

PROPAGANDA SÜRÜYOR

Putin’in kendisinden 31 yaş küçük sevgilisi Kabaeva, Rusya-Ukrayna savaşında Moskova’nın sembolü haline gelen “Z” önünde açıklama yaptı. Kabaeva ayrıca yakasına da Aziz George kurdelası takarak mesajını verdi.

İsviçre’de saklandığına dair iddiaların ortaya atıldığı bir dönemde kameralar karşısına geçen Kabaeva, verdiği mesajlar ve açıklamalarıyla da propaganda yapmayı sürdürdü. Kendisi adına düzenlenen “Alina Festival”de konuşan ve gösterileri izleyen Kabaeva, demeçlerini Putin’in Ukrayna’yı işgaliyle özdeşleşen “Z” harfi önünde verirken yakasına taktığı “Aziz George’un kurdelesini” dikkat çekti.

Sovyetler Birliği’nin Nazi Almanyası’na karşı aldığı zaferde yaşamını yitirenlerin anısına takılan kurdele ile birlikte Kabaeva, Ukrayna ile savaşın da aynı Nazilere karşı olduğunun mesajını verdi.

ZAFER GÜNÜNDE ÖN PLANA KONULACAĞI İDDİASI

Öte yandan Almanya’nın çok okunan gazetelerinden Bild ortaya attığı iddiasında Sovyetler Birliği’nin Nazi Almanyası’na karşı elde ettiği zaferin kutladığı 9 Mayıs Zafer Günü’nde Putin’in Kabaeva’yı ön plana koymak istediğini öne sürdü.

Bild, “Putin, Kabaeva’yı Ukrayna’da zaferin ilan edildiğini açıklaması için görevlendirmek istiyor” yorumunda bulunarak 9 Mayıs’ta Rusya’nın zafer açıklamasını Kabaeva’nın yapacağını aktarırken, bu iddiaların son dönemde iyice arttığına da dikkat çekti.

“Rusya’nın en esnek kadını” olarak bilinen Kabaeva, 2007-2014 yılları arasında Birleşik Rusya Partisi’nde görev almıştı. 2014 yılından beri ise Kabaeva, Kremlin’e yakınlığıyla bilinen medya grubu National Media Group’un yönetim kurulu başkanı olarak görev alıyor.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.