Kibris Gerçek

Sağlık Bakanı Ali Pilli Halk Vakfı Yaşlı Bakım Evinde yaşananlarla ilgili konuştu

Sağlık Bakanı Ali Pilli Halk Vakfı Yaşlı Bakım Evinde yaşananlarla ilgili konuştu
01 Şubat 2022 - 14:27

Sağlık Bakanı Ali Pilli Halk Vakfı Yaşlı Bakım Evi’nde yaşananlarla ilgili konuştu:
“KABUL EDİLİR BİR DURUM DEĞİL,YAŞLILARIMIZ BUNU HAK ETMEDİ”

Sınırüstü köyünde yaşlı bakım evinde yaşanan dram sonrası Sağlık Bakanı Ali Pilli’de yaşananları eleştirdi. Yaşam evinin Sağlık Bakanlığına bağlı olmadığını da vurgulayan Ali Pilli, olayı yaşam evine giden doktorların ortaya çıkardığını kaydetti.
KIBRIS GERÇEK’e konuşan Bakan Ali Pilli, yaşam evinin Sosyal Hizmetler Dairesine bağlı olduğunu, kabul edilir bir durum olmadığını ve yaşlıların bunu hak etmediğini vurguladı.

“BUNLAR ÜLKENİN GERÇEKLERİ MASAYA YATIRILMALI”
Günlerdir yaşananların konuşulduğunu, ülkenin gerçekleri olduğunu vurgulayan Bakan Pilli, “İnsan empati yapmalı, herkes bir gün bu gibi yerlere düşebilir” diyerek bu sorunların hızlı bir şekilde masaya yatırılması gerektiğini belirtti.

“YAŞLILAR KADERİNE TERK EDİLDİ”
Bakım evinde yaşananların ne unutulacak nede kabul edilecek gibi olduğunu ifade eden Sağlık Bakanı Ali Pilli, “Yaşlılar kaderine terk edildi, bakım yoktu. Muhatap bulamadılar, acı çektiler hepsi hasta oldu. Bu yapının bir an önce düzeltilmesi gerekir. Sosyal Hizmetler ve Çalışma Dairesi ne yapıyordu? Kimlerin bakım evinde kaldığını biz Sağlık Bakanlığı olarak bilmiyoruz. Sosyal Hizmetler Dairesine çağrımdır, bu tarz yerleri mercek altına alsınlar, gerekiyorsa da bu yerleri yerel yönetimlere bağlasınlar. Bakım evleri ile ilgili düzgün bir yasa yok. Bu yaşanılanlar herkese ders olmalı ve dikkatli davranılmalı” dedi.

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.