Kibris Gerçek

“Sağlık Bakanı bu kadar mı işbilmezsiniz?”

“Sağlık Bakanı bu kadar mı işbilmezsiniz?”
14 Eylül 2020 - 12:18

Ülkemizde artan yerel kovid-19 vakaları nedeniyle bugün olağanüstü toplanan Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda kürsüde konuşan Demokrat partinin Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, şunları aktardı:
“VARILAN NOKTA SON DERECE KORKUNÇ BİR TABLO!”
“Hazırlanan yasa önemli ve belki ilk günden bunu yapmamız gerekirdi. Bu sürede uyarıların yanı sıra şu an alınacak olan karar önceden alınıp, uygulamaya geçmiş olsaydı vakaların artış durumunda daha iyi bir sonuç elde edilecekti. Pandemi hastanesi ne zaman hazır olacak? Günlük vakalar nüfusa göre Güney ve TC’nin çok üzerinde. Hastane tamamlanana kadar vakalara ilişkin izlenecek olan politika ne olacak? Açılımın tamamen popülizm temelinde bir politikayla yapıldığı gün gibi ortada. Açılıma dair ne bir strateji ne de bir plan yok! Bu durumda varılan nokta ise son derece korkunç bir tablo! Hükümet ne yapacak? Kapanma mı düşünülüyor yoksa sosyal medyaya bakarak mı yine bir politika izleyeceksiniz? Turizmin bu yıl bir şekilde sonlandığını ve turizm için hiçbir şey yapılmadığını, hazırlıksız bir hazırlık sebebiyle tesisini açan işletmeler büyük bir zarara uğradı. Bugünlerde o kısa sürede tesisini açanlar, şimdilerde onlar da tesislerini kapatıyor. Bu noktada turizme dair ne yaptınız? Ya da ne yapmayı planlıyorsunuz? Nasıl? Ne şekilde? Ne zaman? Hangi paydaşlarla hazırlanacak?
“SAĞLIK BAKANI BU KADAR MI İŞ BİLMEZSİNİZ?”
“Pandemi hastanesini açmayı başarırsanız hangi sağlık ekibiyle bu hizmeti vereceksiniz? Her gün sosyal medya ve basında istifaların devam ettiğini, sağlıkçıların görevden çekildiğini üzülerek görüyoruz. Eğer bir hazırlık var ise ve tarih de mevcutsa o tarihten sonra mı bu hazırlık yapılacak yoksa şimdiden tarih belliyse o zamana dek kaç doktor ve kaç hemşireye ihtiyaç var en azından şimdiden o ihtiyaçlar giderilir. Hatta gerekirse eğitim verilmesi de gerekirse o güne dek bu ön hazırlık yapılır. Eğitim de verilir. Hastane biter bitmez tam teşekküllü şekilde hayata geçer. 500 istihdam yapıldı ve sağlıkçılara dahil edilecek geçici memur ve işçiler gerçekten sağlık alanında mı çalışıyor? Yoksa sağlıkçı diye alınanlar yine torpillerle başka bakanlıklarda mı çalışıyor? Sağlık Bakanı kadar çaresiz ki gönüllü sağlıkçıların arandığını söylüyor. Devlet adına bu kadar istihdam yapmış bir hükümet olarak içine düştüğünüz durum devlet ciddiyetiyle gerçekten bağdaşıyor mu? Sağlık bakanı kapı kapı gezip gönüllü sağlıkçı aramak yerine bunu önceden düşünüp organize edemez miydi acaba? Bu kadar mı iş bilmezsiniz? Ben değil sokaktaki herkes bunu konuşuyor.”
“HÜKÜMET BAKANLAR KURULU KARARLARINI OYUNA ÇEVİRDİ”
“Hükümetin bakanlar kurulu kararlarını oyuna çevirmesi, halk ciddi bir mağduriyete uğramış durumda. En azından ve en önemlisi bunları daha önce yapmamız gerekirdi ki devlete güven kaybı olmaması için. Bugün bakarsak devlete güven yitirildi. Halk sizin gerçekten iş bilmez tutumlarınızdan dolayı alınan hiçbir karara itimat edemiyor. Haklılar. Çünkü bir karar alınıyor ve o karar 1 saat sonra değişebiliyor. Yani devlet ve toplum arasında ciddi bir zafiyet oluşturdunuz. Bunu yapanlar mevcut hükümetin tutarsız kararları. Ekonomik konulara da bakarsak, 3 maymunu oynuyorsunuz. İflaslar her kesim ve her noktaya ulaştı. Pozitif vakalarda devletin denetim ve kontrolü sağlanamadığı için iflas etmeyen iş yerlerinin bile kapanmasına ve kilit vurmasına neden olacak. Tüm bunların sebebi pandemi değil, mevcut hükümettir! Vebali de hükümet edenlerin omzunda. Okullarda yaşanan fiyasko hükümetin iş bilmezliğinin eseridir.”
SALGIN YÜZÜNDEN NEREDEYSE ÇOK AZ KİŞİ SANDIĞA GİDECEK
“Biz DP olarak 1 yıl ötelensin dedik cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ama siz 6 ay ötelensin dediniz. Acaba ısrarnan bu seçimlerin 6 ay ötelenmesi ve önümüzdeki ay yapılacak seçimlerde seçime katılacak sayının pandemi sonrası kaç kişi olacağına yönelik herhangi bir çalışma yapıldı mı? Sokakta gezerek, yaptığınız ziyaretlerde belli bir yaş üstü insanlar seçimlere katılmayacağını söylüyor. Ne kadar ciddi önlem alınsa da kimsenin gailesi cumhurbaşkanlığı seçimleri değil kendi sağlığıdır! Bu seçim ötelenirse onu yine oturur tartışırız. Eğer ötelenmeyecekse referandumun ne olduğunun bilgisini de vatandaşlarımıza aktarıp, onlarla da bunu ve önemini paylaşalım. En azından katılım sayısı ne olursa olsun onların da bilinçli bir şekilde referanduma karşı olumlu oy kullanmaları için bunu yapmak zorunda olduğumuzu belirtelim.”
“MUHALEFET OLARAK ÖNERİLERİMİZ OLDUĞUNU BELİRTMEK İSTERİM”
“Muhalefetin yaptığı çağrılar bugüne dek dikkate alınmadı. Bütün siyasi partilerin hatta tüm sivil toplum örgütlerinin de görüşleri alınarak sadece göz önünde bulundurularak, karar almalıydınız. Alınan kararların kimi 1 saatte değiştirildi kimi ise sosyal medya baskısıyla ertesi gün değişmiş kararların olduğunu üzülerek izliyoruz. Biz muhalefet olarak sadece hükümetin yanlışlarını söylemek değil, önerilerimiz olduğunu da belirtmek isterim.”Kaynak: “Sağlık Bakanı bu kadar mı işbilmezsiniz?” – Giynik Gazetesi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

erotik film izle