Kibris Gerçek

Sağlık’ta sıkıntılar görmezden gelinirken, vakalar yine katlanarak artıyor

Sağlık’ta sıkıntılar görmezden gelinirken, vakalar yine katlanarak artıyor
28 Haziran 2022 - 15:40

Sağlık’ta sıkıntılar görmezden gelinirken, vakalar yine katlanarak artıyor

ACİL SERVİS ‘ACİL’ OLMAKTAN ÇIKTI!

VAKALARDA TEHLİKE SİNYALLERİ

Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi ‘Acil Servis’ çalışanları da vatandaş ta son günlerde yaşanan yığılma nedeniyle isyan noktasına geldi.
Vaka sayılarının azalması sonrası covid hastaları hastanenin en yoğun olduğu bölüm olan Acil Servis’e taşındı.
Bölüme açılan bir odada covid-19 hastaları ve şüphesi ile gelenlere burada müdahale edilirken, hastaların ayrım yapılmadan maskesiz aynı ortamda bekletildiği iddia edildi.
KIBRIS GERÇEK’in hastane kaynaklarından elde ettiği bilgilerde, Acil Servis bölümünde çalışan personelin vakaların yeniden ciddi bir artışa geçmesi ile covid-19 bulaş paniği yaşandığı öğrenildi.
Acil Servis’te pratisyen hekim ve asistanlar dışında kimsenin görev yapmadığı uzman hekimlerin ise istifa etmeye devam ettiği öne sürüldü.
Yaşanan yoğunluğun özellikle akşam saatlerinde kaosa dönüştüğünü ifade eden hastane çalışanları Acil Servis’i tek bir doktorun çevirdiğini iddia etti.

“SAĞLIK BAKANI SADECE BAKIYOR”
Gazetemize ulaşan hastane personeli, vakaların haftada bir açıklandığını ancak maskenin kaldırılması ile kaosun yeniden başladığını vakaların günlük 150’lerin üstüne çıktığını söyledi.
Acil Durum Pandemi Hastanesinin covid hastalarına kapatılarak anlamsız bir şekilde ilgili hastaneye Üroloji ve Göz bölümünün taşındığını kaydeden çalışanlar, Acil Servis’te artan vakalar nedeniyle ciddi sıkıntılar yaşandığını Sağlık Bakanı’nın göreve geldikten sonra hiçbir çare üretmediğini belirtti.
Acil Servis’te 4 oda olduğunu, bir odanın Covid gözlem odası olarak kullanılmaya başladığını ifade eden çalışanlar, olası bir bulaşın önüne geçilmenin imkânsız olacağını belirterek alınan saçma kararın bir an önce düzeltilmesini istedi.

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.