escort

Kibris Gerçek

Şahali: Varsa o cesaretin, çık karşımıza, bunları bir de yüzümüze beraber söyle Sayın Tatar

Şahali: Varsa o cesaretin, çık karşımıza, bunları bir de yüzümüze beraber söyle Sayın Tatar
28 Ekim 2021 - 16:44

CTP Milletvekili Erkut Şahali, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Gaziantep’te yaptığı konuşmaya tepki göstererek, “Cahil cesaretiyle yaptığı konuşmaları duydukça, Sayın Tatar için hem çok üzülüyor hem de nasıl bir kabahatin cezasını çektiğimizi anlamaya çalışıyorum” dedi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Erkut Şahali, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın açıklamalarını eleştirdi.

“TATAR İÇİN HEM ÜZÜLÜYORUM HEM DE NASIL BİR KABAHATİN CEZASINI ÇEKTİĞİMİZİ ANLAMAYA ÇALIŞIYORUM”

Şahali, “Cahil cesaretiyle yaptığı konuşmaları duydukça, Sayın Tatar için hem çok üzülüyor hem de nasıl bir kabahatin cezasını çektiğimizi anlamaya çalışıyorum” dedi. Tatar’ın “Yağma yok değerli arkadaşlar” ifadesine işaret eden Şahali, “Varsa o cesaretin çık karşımıza” dedi.

İşte Erkut Şahali’nin o paylaşımı:

“Cahil cesaretiyle yaptığı konuşmaları duydukça, Sayın Tatar için hem çok üzülüyor hem de nasıl bir kabahatin cezasını çektiğimizi anlamaya çalışıyorum.

Dün Gaziantep’te Atatürk ve silah arkadaşlarının İstiklal Savaşı’nda verdikleri mücadelenin Kıbrıs Türk halkının varlığı için de olduğunu söyledi.

Kıbrıs’ın misak-ı milli dışında bırakıldığını bilmeden. Hatta 1950’lere kadar Türkiye’ye yardım için çağrı yapanların “bizim Kıbrıs diye bir meselemiz yoktur” yanıtını aldığını da bilmeden.

Yine konuşmanın bir yerinde, muhtemelen bizim için, “O Avrupacılar, o federasyoncular hâlâ Rumlarla ortaklık kurmak istiyor ki o ortaklık Rumların boyunduruğu altında, azınlığı olmaktır… Ve haliyle gün gele tek taraflı olarak adayı Avrupa Birliği’ne almaları ve öyle bir anlaşma durumunda Türkiye’ye de Avrupa Birliği’nde olmadığı için Kıbrıs’tan askerini çekmesi, garantörlüğünü sonlandırmasıdır. Yağma yok değerli arkadaşlar” deyip, aklınca bizi jurnallemiş kahkahalarla onu dinleyenlere.

Varsa o cesaretin, çık karşımıza, bunları bir de yüzümüze beraber söyle Sayın Tatar.

Ne olur aramıza dön, bugüne gel!

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.