Kibris Gerçek

‘SAHTE DİPLOMA’ KRİZİ YÖDAK TOPLANTI MASASINA TAŞINDI

‘SAHTE DİPLOMA’ KRİZİ YÖDAK TOPLANTI MASASINA TAŞINDI
04 Ağustos 2022 - 15:59

DEVRİM DEMİR

KIBRIS GERÇEK’in bugün manşetine taşıdığı ve kamuoyunda büyük yankı uyandıran ‘Sahte diploma’ krizi sonrası Hasret Balcıoğlu için YÖDAK uzun zamandan sonra düğmeye bastı.

KIBRIS GERÇEK muhabirinin ayak üstü sorularını yanıtlamaktan kaçınan YÖDAK Başkanı Turgay Avcı, raporun tamamlanarak, kurulun aldığı kararı içeren dosyayı birazdan Polis Genel Müdürlüğü ve Cumhurbaşkanlığına sunacağını kaydetti.

Avcı, gerekli işlemlerin Polis Genel Müdürlüğü ve Cumhurbaşkanlığının yapabilmesi için dosyanın Başsavcılığa verileceğini kaydetti.

AVCI: MEDYA İŞİNİ YAPSIN

Muhabirimizin sorduğu sorulardan hoşlanmayan Avcı, medyanın yalan haberler peşinden koşmaması gerektiğini ifade ederek, “Bu ülke yalan haber okumak istemiyor. Sahteliklerin peşine kimse düşmesin, gereken yapılacak” dedi.
Avcı’nın diplomasının da sahte olduğuna dair iddialar olduğunu ve bu konuda bir açıklama talep eden muhabirimiz Avcı’nın sert tepkisi ile karşılaştı.

Gazetemizin haberlerinin biri veya birileri tarafından yaptırıldığını iddia eden Avcı, “Keşke bunları sorduran kişi veya kişiler benim okuduğum okulun yarısını okusaydı” ifadelerini kullanan Avcı’ya

Kibris Gercek muhabirinin ‘Peki o zaman sayın başkan diplomamızı gösterip bu insanları mahcup edelim mi ” demesi üzerine Avcı ”Sende getir diplomanı da gösteririk” cevabını aldı.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.