Kibris Gerçek

Serdar Denktaş: “Kararı AB, BM ve Türkiye verecekse, KKTC olarak işin neresindeyiz?”

Serdar Denktaş: “Kararı AB, BM ve Türkiye verecekse, KKTC olarak işin neresindeyiz?”
19 Eylül 2020 - 11:33

Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Serdar Denktaş BM Genel Sekreteri Antanio Guterres ve TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, KKTC’deki Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi, müzakerelerle ilgili yaptıkları açıklamaları değerlendirdi; “Bir durun yahu. Diplomasi denen bir şey var” dedi.

“GUTERRES’İN AÇIKLAMALARI AKINCI’YA GÜÇ VERECEK YÖNDE”

BM Genel Sekreteri Antanio Guterres’in 5’li konferans sürecini başlatmak istemesine ilişkin açıklamalarını Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya güç verecek yönde yaptığını söyleyen Serdar Denktaş, “Bu benim demokratik yaşamıma bir müdahaledir. Şurada seçimlere kaç gün kaldı. Bekleyin öyle açıklama yapın” diye konuştu.

“TÜRKİYE İLE YENİ HEDEF NOKTASINDA GÖRÜŞ BİRLİĞİNE VARMALIYIZ”

Türkiye’nin ‘federasyon’ konusunda net tavrıyla ilgili de konuşan Denktaş, “İki taraftan da açıklamalar geliyor. Diplomasi denen bir şey var. Masa unutmaz. Ucu açık görüşme yapmayacağız ama masaya ufku açık oturmamız lazımdır. Aksi takdirde ‘bu masaya oturmam’ dediğiniz müddetçe dünyayı karşınıza alırsınız. Diplomasi böyle bir şey değil. Dünyayla hukuken bir çatı altında buluşmak istiyorsak, kendi içimizde geniş bir mutabakat sağlamalıyız. Türkiye ile yeni hedef noktasında görüş birliğine varmalıyız” dedi.

Denktaş, “AB, BM ve Türkiye’nin kararı verecekse KKTC olarak bu işin neresindeyiz? Biri bunu izah etsin” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

erotik film izle