Kibris Gerçek

Sideral Denizcilik sözleşmeye uymadı yakıtı 6 gün gecikmeli getirdi

Sideral Denizcilik sözleşmeye uymadı yakıtı 6 gün gecikmeli getirdi
28 Mart 2022 - 13:58

Sideral Denizcilik sözleşmeye uymadı yakıtı 6 gün gecikmeli getirdi

SİDERAL DENİZCİLİK 225 BİN DOLAR CEZA’YI ÖDEYECEK Mİ?

Ülke son zamanlarda her akşam belirli saatlerde karanlığa gömülürken, vatandaşın öfkesi de katlanarak artıyor. 2022 yılında KKTC halkı karanlığa gömülürken, kalıcı bir çözüm bulunmaması durumu daha da içinden çıkılmaz bir hale sürükledi.
Akaryakıt İhalesini kazanan Sideral Denizcilik LTD., sözleşmeye uymayarak 17 Şubat’ta ülkeye getirilmesi beklenen akaryakıtı 6 gün gecikmeli getirdi. Sözleşme kurallarını hiçe sayarak ülkenin karanlığa gömüldüğü bugünlerde yakıtın 6 gün gecikmeli gelmesine yol açan şirkete KIB-Tek dudak uçuklatan ceza kesti.
KIBRIS GERÇEK, Kıb-Tek’in kestiği ve Yönetim Kuruluna sunduğu ceza önerge belgesine ulaştı.
Ceza kesilmesine rağmen Sideral Denizcilik Ltd.’in kesilen cezayı ödememek için direttiği öne sürüldü.
Kesilen ceza önergesini Yönetim Kurulu bilgisine götürüldü, bu süreçte Yönetim Kurulu eksikliğinden faydalanan şirket cezayı bir süredir ödemedi.
KIB-TEK Yönetim Kurulu’na atamalar Cumartesi günü yapılırken, Sideral Denizcilik Ltd.’in kesilen cezayı halı altı yapmaya çalıştığı iddia edildi.

YÖNETİM KURULU YAPTIRIM UYGULAYABİLECEK Mİ?

İhaleyi kazanan şirket ceza kesilmesinin üzerinden 1 ay geçmesine rağmen hala 225 Bin Dolar parayı Kıb-Tek’e Henüz ödemeyen
Firma sözleşmeye uymazken, gözler yeni atanan Yönetim Kurulu’na çevrildi.
İlgili önerge hukukçulardan sözleşmede belirtilen maddelere uyularak ödenmesi gerektiği görüşünü almasının ardından, top, çiçeği burnunda yeni Yönetim Kurulu’nun kucağına atıldı, kesilen cezanın ise uygulanıp uygulanmayacağı ve aynı zaman da Yönetim Kurulu’nun adaletli davranıp davranmancağı konusunda da sınav verecek!

4 GÜNLÜK YAKITIMIZ VAR…
Bazı haber sitelerinde ‘Akaryakıt bitti’ haberlerini yalanlayan Kıb-Tek müdürü Gürcan Erdoğan, Teknecik’te bir santralin arızalandığını açıkladı. Yakıtın bittiği yönünde çıkan haberlerin doğru olmadığını ifade eden Erdoğan, Aksa ve Güney Kıbrıs’tan elektrik üretiminin devam ettiğini söyledi.
Gazetemizin güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgide, 30 Mart Çarşamba gününe kadar 4 günlük yakıt kaldığı o güne kadar da yeni akaryakıtın gelmesi beklendiği öğrenildi.

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.