Kibris Gerçek

Sıla Usar İncirli: 23 Ocak’ta vurun mührü başağa, adil bir düzen yaratmak için

Sıla Usar İncirli: 23 Ocak’ta vurun mührü başağa, adil bir düzen yaratmak için
20 Ocak 2022 - 16:00

CTP Milletvekili ve Milletvekili adayı Sıla Usar İncirli, 23 Ocak’ta adil ve özgür bir düzen için halkı sandığa çağırdı:

“SOLDA YILGINLIK YOKTUR MÜCADELE VARDIR”

Doktor Sıla Usar İncirli, KIBRIS GERÇEK Web TV’de yayınlanan “2022 Seçime Doğru” programına katıldı. Seçim kampanya döneminin oldukça yoğun bir o kadar da keyifli geçtiğini anlatan İncirli, “Özellikle bu dönemde insanlarla iç içe olmak büyük keyif veriyor” dedi.
Ülkenin içinde bulunduğu durum özellikle pandeminin yarattığı olumsuzluklara dikkati çeken Doktor Sıla Usar İncirli, pandemi döneminin kısa olmayacağını en az 3 veya 4 yıl sürebileceğini başta sağlık olmak üzere, ekonomi ve eğitimde de ciddi sıkıntılar olabileceğini söylediklerini anımsattı.

İNCİRLİ: “SAĞLIK BAKANI AŞIYA CILIZ VE İSTEKSİZ ÇAĞIRDI”
CTP Milletvekili ve Milletvekili adayı Sıla Usar İncirli, aşının önemine de dikkati çekti. Sağlık Bakanlığının o günlerde aşıyla ilgili halka ciddi bir tereddüt saldığını da kaydeden İncirli, “Sağlık bakanı o günlerde aşıya çağırırken cılız ve isteksiz bir şekilde aşıya çağırdı. Kampanyalar düzenlemesi gerekirdi, en önemlisi aşılar zamanında yapılmadı” şeklinde konuştu. Omicron ve Delta varyantına karşı da hazırlıksız yakalandığımızı kaydeden İncirli, dünyada ölümler azalırken, bizde ölümlerin arttığına işaret etti. Vaka sayısının artışına da değinen İncirli, iki varyant dalgası içinde olduğumuza vurgu yaparak Sağlık Bakanlığının aşı şemasının doğru olmadığını belirtti.

“CTP 23 OCAK’TAN SONRA AŞI PROGRAMINI OLMASI GİBİ DÜZENLEYECEK”
Seçime 4 gün kaldığını Cumhuriyetçi Türk Partisinin 23 Ocak tarihinden sonra aşı programını olması gibi düzenleyeceklerini kaydeden Sıla Usar İncirli, Cumhuriyetçi Türk Partisinin 1970 yılından bu yana ülke çıkmaza girdiği zaman kurtarıcı rol üstlendiğine dikkati çekti.
İncirli, “Bu ülkenin faydasına ne varsa CTP, zararına ne varsa UBP yapmıştır. Kapıların açılmasında, ülke ekonomisine can suyu olan geçiş imkanının sağlanması CTP’nin vizyonuydu. Bizim birçok icraatımız olacak, öncelikli olarak her şey dövize endeksli ve biz de tedavülde Türk Lirası olacak şekilde stabil bir dövize endeksli maaş olacak. Bunu yaptığımız zaman insanlar her ay düşünmek zorunda kalmayacak. İçinde bulunduğumuz durumda inanılmaz bir karmaşa var. Bunun en büyük nedeni de UBP’nin kötü iradesi.”

“SEÇİMLER ÖNEMLİ FIRSATLARDIR”
Vergilerde adaleti getireceklerine de değinen İncirli, bütçenin son gecesi UBP’nin vergi sistemi ile ilgili yasa tasarısı verdiğini ve CTP’nin geri çekilerek nisabı düşürdüğünü 24 Ocak’ta UBP’nin iktidara gelmesi halinde vergi sistemini yeniden yükselteceğini ifade etti.
Bir tarafta gelirleri yükseltecek, kendi kendini yöneten kendi ayakları üzerinde duran bir ekonomiyi yaratmaya çalışan CTP, bir yandan da adam kayırmacılıkla uğraşanların olduğunu savunan İncirli, “Sayın Sucuoğlu ironik bir şekilde CTP’nin sloganını da aşırdı. Kendi ayakları üzerinde bir ülke yaratacağız diyor. Bizim için onur kaynağı doğru yolu buldu ama onun ağzında eğrelti duran bir şey. Seçimler önemli fırsatlardır, 5 senede bir gelir o kararı hep birlikte vereceğiz” dedi.

“İRADENİZİ SANDIĞA YANSITIN”
Toplumun çok yorgun olduğunun da farkında olduklarını kaydeden İncirli, “Yaşadığımız bu ülkede, bu zamanda her şey canımızı yakıyor. Bir türlü çözümlenmeyen Kıbrıs sorunu, her seçim dönemi yapılan müdahaleler ve ekonomi çıkmazı yüzünden parmaklarında alyans yüzüğü satıp alışveriş yapıyor. Solda yılgınlık yok, mücadele vardır. 23 Ocak’ta vurun mühürü başağa, adil bir düzen yaratmak için.”

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.