Kibris Gerçek

‘Silahlı soygun’ olayı ile ilgili biri kadın üç kişi kıskıvrak yakalandı

‘Silahlı soygun’ olayı ile ilgili biri kadın üç kişi kıskıvrak yakalandı
27 Temmuz 2022 - 14:56

DEVRİM DEMİR
Girnede dün akşam üzeri meydana gelen ‘Silahlı soygun’ olayı ile ilgili biri kadın üç kişi kıskıvrak yakalandı. Binlerce lira telefonları çalarak Baran Acikgoz isimli kişiyi silahla yaralayan Mehmet Karaöz kayıplara karıştı.
Olayla bağlantılı tutuklanan zanlılar Muhammed Durdy Hojanepesov, Nichita Ghincul ve Shervindohkt Khogar az önce tutukluluk talebi ile Girne Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

SALDIRGANI MAĞUSA’YA KAÇIRDI …

Girne Adli Şube de görevli Müfettiş Muavini Hüseyin Zaifer, olayın dün akşam üzeri Girnede 20 Temmuz Stadyumu arkasında bulunan bir apartmanın 4. katında meydana geldigini söyledi. Polis tarafından aranmakta olan zanlı Mehmet Karaoz’un “ofiste öderim” diyerek Pearl isimli Cep Telefonu mağazasından 10 adet binlerce TL değerinde cep telefonunu çaldığını kaydetti. Müfettiş Muavini aranan zanlının tasarrufunda bulundurduğu 7.65 çapında tabanca ile telefonları getiren Baran Acikgozu ayağından vurarak zanlı Muhammed Durdy Hojanepesov’un yanına kaçtığını kaydetti. Zanlının suan aranmakta olan Karaoz’ü Mağusaya kaçırdığını ifade eden Müfettiş Muavini zanlı Hojanepesov’un sabaha karşı Minarelikoyde tutuklandığını söyledi. Zanlı Nichita Ghincul’un ise cep telefonunun çalıntı olduğunu bilmesine rağmen Karaoz’den aldığını kaydeden polis zanlıya hırsızlık mal kabulü suçu getirildigini ifade etti.

POLISE YALAN BILGI VERDI…
Müfettiş Muavini, zanli Shervindohkt Khogar’in ise çalıntı cep telefonlarını görmesine rağmen polise yalan ifade verdiğini belirtti. İncelenen çok sayıda kamera görüntüsü olduğunu söyleyen Zaifer, olayda kullanılan silahın bulunduğunu saldırganın henüz yakalanmadigini belirterek zanlıların 2’ser gün tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme, tamamen soruşturma maksatlı 3 zanlının 2’ser gün tutuklu kalmasına karar verdi.

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.