Kibris Gerçek

Sırbistan ve Güney Kıbrıs Dışişleri Bakanları görüştü

Sırbistan ve Güney Kıbrıs Dışişleri Bakanları görüştü
02 Ağustos 2022 - 10:23

Sırbistan Dışişleri Bakanı Nikola Selakoviç dün Güney Kıbrıs ziyareti çerçevesinde Rum Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis’le bir araya geldi.

Fileleftheros ve diğer gazeteler, Sırbistan Dışişleri Bakanı Nikola Selakoviç ve Güney Kıbrıs Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis’in dün Güney Kıbrıs’ta bir araya geldiklerini ve “Türkiye ve Kosova’nın tek taraflı eylemlerinin kınadıklarını” yazdılar.

Gazetenin haberine göre, görüşme sonrasında yaptığı açıklamada Kasulidis, Sırbistan’la ikili ilişkilerin çok iyi bir düzeyde sürdüğünü belirterek, Sırbistan’ın Kıbrıs sorununda izlediği ilkeli tutumdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kasulidis görüşmede, Güney Kıbrıs’ın “Kosova’nın tanınmaması konusundaki tutumunu da yinelediğini” belirterek Türkiye’nin Güney Kıbrıs’ın sözde Münhasır Ekonomik Bölgesinde (MEB) ve kapalı bölge Maraş’taki “kışkırtmaları” ve Kıbrıs Rum tarafının sunduğu “Güven Yaratıcı Önlemler” konusunda Sırp mevkidaşına bilgi verdiğini de ifade etti.

Sırp bakan Selakoviç ise açıklamasında, Güney Kıbrıs’ın Sırbistan’ın toprak bütünlüğü ve egemenliğinin korunmasına verdiği destekten ötürü teşekkürlerini iletti.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.