escort

Kibris Gerçek

“Siyaset değil yaptığımız ciddi bir kriz yaşanmakta ve bu kriz bir hafta içinde aşılacak”

“Siyaset değil yaptığımız ciddi bir kriz yaşanmakta ve bu kriz bir hafta içinde aşılacak”
04 Aralık 2021 - 17:57

Rum plakalı araçlara benzin satışı durduruluyor. Başbakan Faiz Sucuoğlu KIBRIS GERÇEK’e konuştu:

“YÜZLERCE ARAÇ GELİYOR,
ÖNCELİK BENİM VATANDAŞIMIN”

DEVRİM DEMİR
Başbakan Faiz Sucuoğlu, Güney’den geen Rum Plakalı araçlara bir süre benzin verilmeyeceğini açıkladı. KIBRIS GERÇEK’e bilgi veren Sucuoğlu, ülkede ciddi bir akaryakıt krizi yaşandığını sınır kapılarında yüzlerce aracın kuyruklar oluşturduğu bilgisini aldıklarını kaydetti.
Gümrükten aldıkları bilgide, çok sayıda aracın geçiş yaptığını kaydeden Başbakan Faiz Sucuoğlu, “Benim vatandaşım için gelen benzini bu sürede yaşanan krizde Güney için harcamak doğru değildir” dedi.

“DENİZ DALGALI BENZİN BULAMIYORUZ”
KIBRIS GERÇEK’e bilgi veren Başbakan Faiz Sucuoğlu, benzin istasyonlarına gerekli bilgileri verdiklerini kriz aşılana kadar önceliğin vatandaş olduğunu ifade etti.
Enerji Bakanlığının günlerdir büyük enerji sarf ettiklerini kaydeden Sucuoğlu, “Siyaset değil yaptığımız ciddi bir kriz yaşanmakta ve bu kriz bir hafta içinde aşılacak” dedi.
Bir süre Güney’den gelenlere benzin verilmeyeceğini, uzun kuyruklar oluşarak benzin kaosu yaşandığını kaydeden Sucuoğlu, denizin dalgalı olduğunu benzin bulmada güçlük çektiklerini bu yüzden Güney vatandaşlarının benzinlerini kendi ülkelerinden tedarik etmeleri gerektiğini kaydetti.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.