Kibris Gerçek

Sucuoğlu: Maliye’den bir kuruş almadık

Sucuoğlu: Maliye’den bir kuruş almadık
02 Nisan 2020 - 11:40

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Mayıs Tv’de Damla Badis Özel’in sorularını yanıtladı.

Verilecek olan bin 500 TL’nin Nisan ve Mayıs ayı için düşünüldüğünü söyleyen Sucuoğlu, Maliye’ye sıcak paranın girmesi gerektiğine dikkat çekti.

Cuma günü gerçekleştirilen ödemelerde Maliye’den bir kuruş dahi almadıklarını kaydeden Sucuoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın kendi kaynaklarından bulunup ödendiğini söyledi.

Önümüzdeki günlerde bin 500 TL’nin ve yaklaşık 135 milyon liralık da sigorta emeklilerinin maaşının olacağını ifade eden Sucuoğlu, söz konusu paranın ‘fondan çekilecek gibi görüldüğünü’ söyledi.

“MÜSTEŞARLARIN YAPTIĞI CİDDİ BİR ÇALIŞMA VAR”

72 milyon TL’nin önceki dönemde Türkiye’den gelen bir rakam olduğunu kaydeden Sucuoğlu, söz konusu rakamın Maliye’nin kasasına girmiş bir rakam olduğunu belirtti.

Müsteşarların yaptığı çok ciddi bir çalışmanın olduğunu söyleyen Sucuoğlu, söz konusu çalışmanın Salı günü bittiğini ve başbakana sunulduğunu ifade etti.

Hazırlanan öneri paketinin TC yetkililerine yollanacağını söyleyen Sucuoğlu, paketin orada değerlendirileceğini belirtti.

“ÜÇÜNCÜ ÜLKE VATANDAŞLARI İÇİN 10 GÜNDÜR ÇALIŞIYORUZ”

Üçüncü ülke çalışanlarıyla ilgili 10 gündür çalıştıklarını belirten Sucuoğlu, birinci pakete 3’üncü ülkenin koymamalarının sebebinin çalışmalarının henüz bitmediğinden kaynaklandığını vurguladı.

Şu an kaç kişinin yurt dışına gittiğinin de kesinleşeceğini ifade eden Sucuoğlu, ülkelerine gitmek isteyen üçüncü ülke vatandaşları için çalışma olduğunu dile getirdi.

Charter uçuş ayarlamak için bir çalışmanın olduğunu kaydeden Sucuoğlu, burada kalanlarla ilgili de yaklaşık 10 gündür bir çalışma yaptıklarını ekledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

erotik film izle