Kibris Gerçek

Surlariçinde evi yanan çaresiz kadın yardım eli bekliyor. Evi yanan anne gözyaşlarını tutamadı

Surlariçinde evi yanan çaresiz kadın yardım eli bekliyor. Evi yanan anne gözyaşlarını tutamadı
27 Haziran 2022 - 13:18

Surlariçinde evi yanan çaresiz kadın yardım eli bekliyor. Evi yanan anne gözyaşlarını tutamadı.

EVİ YANAN KADIN ÇOCUKLARI İLE PERİŞAN OLDU…

 

de evi yanarak kullanılmaz hale gelen 4 çocuk annesi İclal Gancalı yardım bekliyor.
Meydana gelen yangında üç çocuğu ile başını soktuğu evini bir anda alevlere teslim eden ve bir günde hayatı kararan genç kadın, dehşet anları KIBRIS GERÇEK’e anlattı.
Part time gittiği bir işi olduğunu ve çıkan yangın sonucu evdeki hasarı karşılayacak gücü olmadığını ifade eden Gancalı, yangının birileri tarafından bilinçli çıkarıldığını iddia ederek, polise de gerekli ifadeyi verdiğini söyledi.

ÇOCUKLARI İLE PERİŞAN OLDU…

Annesinden kendisine kalan, doğup büyüdüğü evde üç evladı ile yaşayan anne İclal Gancalı, olayın önceki gün öğle saatlerinde meydana geldiğini anlattı.
Evden çıktığında her şeyin normal olduğunu, işe gider gitmez telefon geldiğini ve bahçelerinden alevler yükseldiğini öğrenince çocuklarının uyuduğunu ve onları kurtarmak için evine koştuğunu gözyaşları içinde anlatan İclal Gancalı, “Evin bahçe kısmında hurma ağaçları var yangın o noktada başladı, su depolarımı yok etti ve evin pencerelerini sardı. Çocuklarım içerde uyuyordu, alevleri gören koştu ve çocukların evde olduğunu bilenler pencereyi kırdılar öyle kurtuldu çocuklarım. Alevler su depolarımı yuttu, evin oturma odasının tavanları, mutfağım, banyom ve tuvaletim kullanılmaz hale geldi. İyi ki çocuklarıma bir şey olmadı.”

BUNDAN SONRA NE OLACAK?
Yangının ardından birçok kişinin kendisine ve yavrularına kapı açtığını bunun bir iki günlük olmadığını kara kara düşündüğünü dile getiren İclal Gancalı, evin büyük bölümünün hasar gördüğünü is kokusunun çok yoğun olduğunu belirterek yeniden tadilat etmek için gücünün olmadığına değindi.
Gancalı, polisin ve itfaiye ekiplerinin inceleme yaptığını yangının biri veya birileri tarafından çıkarıldığına inandığını söyledi. Hurma ağaçlarının kesilmesini istediklerini ancak taleplerinin yanıtsız kaldığını kaydeden İclal Gancalı, elinin kolunun bağlandığını ne yapacağını bilmediğini belirterek yetkilerden yardım istediğini söyledi.

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.