Kibris Gerçek

Taksiciler Birliği Başkanı Murat Karalar: “Taksiciye düşen payı kimseye yedirmeyeceğiz”

Taksiciler Birliği Başkanı Murat Karalar: “Taksiciye düşen payı kimseye yedirmeyeceğiz”
28 Eylül 2020 - 11:31

Pandemi otobüsü olarak adlandırılan, T izinli turistik araçlarla yolcuların; hava, deniz ve kara kapılarından alınması ve ardındanpandemi merkezlerine de bahsi geçen turistik araçlarla taşınmasına Taksiciler Birliği’nden tepki geldi.

Taksicilerden, pandemi otobüslerine misafirlerini transfer etmesi istenmesi üzerine açıklama yapan Taksiciler Birliği Başkanı Murat Karalar, turistik araçları kabul etmediklerini ve “Taksicilerin hakkını yedirmeyiz” ifadelerini kullandı.

Murat Karalar, kapılardan gelen yolcuları taksicilerin değil, ‘pandemi otobüsü’ adı altında turist taşıyan otobüs firmaları ile anlaşıldığını fakat taksicilere bu konuyla ilgili bilgi verilmediğini söyledi.

Taksicilere söylenenin ise “misafirini bize ver, karantina merkezine biz taşıyoruz” ifadelerinin kullanıldığını aktaran Karalar, “Biz kimseye misafirimizi vermek zorunda değiliz, gerekli yerlerle de görüşüp bu durumu düzelteceğiz” dedi.

Taksicilerin, misafirlerini sağlıklı ve uygun koşullar çerçevesinde karantina merkezlerine götürebileceğine değinen Taksiciler Birliği Başkanı Karalar, “Taksicilere düşen payı kimseye yedirmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Karalar, “Sektör olarak böyle bir şeyi kabul etmiyoruz, misafirlerimizi kimseye vermeyeceğiz” diyerek ilgili makamların taksiciler ile bir anlaşma imzalaması halinde, zararların karşılanmasıyla bu sorunun giderilebileceğini söyledi.

Geçtiğimiz gün yaşanan olaya da değinen Karalar, bir taksiciye misafirini indirmesini ve pandemi merkezine turistik bir otobüs ile götürülmesi gerektiğini söylendiğini aktararak, “Bizim buna müsaademiz yok ilgili makamlarla iletişime geçeceğiz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

erotik film izle