Kibris Gerçek

Tarım Bakanı Oğuz, yeni Cypfruvex yönetimiyle bir araya geldi

Tarım Bakanı Oğuz, yeni Cypfruvex yönetimiyle bir araya geldi
26 Ocak 2023 - 11:11

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Cypfruvex Yönetim Kurulu Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Bakan Oğuz’a Bakanlık Müdürü Mehmet Ercilasun, Bakanlık Danışmanı Ozan Özuyanık, Su İşleri Dairesi Müdürü Tarkan Çeki ve Cypfruvex Müdürü Cemal Redif eşlik etti.

Yeni oluşan yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun temennisinde bulunan Bakan Oğuz, Cypfruvex’in hükümetin ve bakanlığın önem verdiği bir kurum olduğuna vurgu yaptı.

Üreticinin korunması, sektörün ayakta kalması ve üretimin devamlılığı adına Cypfruvex’in büyük önem arz ettiğine vurgu yapan Oğuz, Güzelyurt bölgesinde Cypfruvex’in ayrı bir önemi olduğunu söyledi.

Cypfruvex’in değer kaybının Güzelyurt için de değer kaybı olacağını iddia eden Oğuz, Cypfruvex’in hem ilçe hem de üretim adına çok önemli olduğuna değindi. Cypfruvex’e büyük önem verdiklerini dile getiren Oğuz, kurumun sorumluluklarını yerine getirmesinin de önemli olduğunu söyledi. Cypfruvex’in bir denge unsuru olduğunu savunan Bakan Oğuz, yeni yönetimin başarılı çalışmaları ile piyasadaki dengeyi kuracağından hiç şüphesi olmadığına dikkat çekti.

Yönetim Kurulu’nun büyük sorumluluğu olduğuna da parmak basan Oğuz, Bakanlık olarak alınan kararların kurumu ve üretimi düşünerek hareket edilip alındığını belirtti.

Bakan Oğuz, kuruma katkılarından dolayı geçmiş yönetim kuruluna teşekkür ederek, yeni yönetime hayırlı olsun temennisinde bulundu.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

izmir escort