Kibris Gerçek

Tatar hükümeti kurma görevini İçişleri Bakanı, Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Ünal Üstel’e verdi

Tatar hükümeti kurma görevini İçişleri Bakanı, Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Ünal Üstel’e verdi
10 Mayıs 2022 - 13:47

Tatar hükümeti kurma görevini İçişleri Bakanı, Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Ünal Üstel’e verdi

GÖREV PARTİNİN AĞABEYİNE VERİLDİ!

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, dün hızlı bir karar ile hükümeti kurma görevini UBP Milletvekili ve İçişleri Bakanı Ünal Üstel’e verdi.
Cumhurbaşkanlığı Sarayında dün akşamüzeri yarım saatlik görüşme sonrası İçişleri Bakanı Ünal Üstel, partinin yetkili organlarından yetki aldıktan sonra hükümet kurma çalışmalarına başlayacaklarını vurguladı, “Kısa bir süre içerisinde hükümeti kuracağımıza inanıyorum” dedi.

ÜSTEL: “YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDERİM”
Hükümeti kurma görevini Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’dan alan İçişleri Bakanı Ünal Üstel, basına açıklama yaptı.
Üstel, “Bana inanan ve güvenen Başbakanımız Sayın Faiz Sucuoğlu’na, UBP’li arkadaşlarıma ve Sayın Cumhurbaşkanımıza yürekten teşekkür ederim” dedi.
Üstel, “İnanıyorum ki ülkemizde biriken sorunların önünü açmak için süratli bir şekilde UBP’nin yetkili organlarında alacağım yetki ile hükümet çalışmalarına başlayacağım. Umarım kısa bir zaman içeresinde hükümeti kuracağız. Ülkemizde biriken ve çözüm bekleyen birçok sorun var” diye konuştu.
Görevin sürpriz olmadığını da dile getiren Üstel, partinin en deneyimli isimlerden biri olduğunu vurguladı.

SUCUOĞLU ANAYASA’NIN 106. MADDESİ UYARINCA CUMHURBAŞKANI TATAR GÖREVİ ÜSTEL’E VERDİ

Öte yandan dün akşam Ulusal Birlik Partisi (UBP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı saat 21.00 sıralarında sona eren
Toplantının ardından basın açıklamasında bulunan UBP Genel Başkanı Dr. Faiz Sucuoğlu, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Anayasa’nın 106. maddesi uyarınca UB Milletvekili Dt. Ünal Üstel’in ‘hükümet kurma yetkisinin’ verilmesinin Parti Meclisi tarafınca değerlendirilmesinin kararının oybirliği ile alındığını belirtti.
Sucuoğlu, MYK’nın aldığı kararın ‘Tavsiye Kararı’ olduğunu belirtirken, Parti Meclisi’nin en üst organ olduğunu ve Çarşamba günü konunun görüşüleceğini kaydetti.
Sucuoğlu, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın kendisini saat 17.30 sıralarında görüşmeye davet ettiğini, görüşme sırasında da Anayasa’nın kendisine verdiği yetki dahilinde bu kararı aldığını aktardığını ifade etti.

 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.